DortmundTrenér Greg Wroblewski strávil dnešní podvečer na závodišti v Dortmundu, kde startovali na dostizích PMU dva jeho svěřenci. Dotaci získal jen Green Rocks, který doběhl pátý, zatímco Bukhari dokázal předběhnout jen jednoho soupeře. Bělouš byl ale v cíli blíže vítězi než Green Rocks.

Před třemi týdny na zdejší dráze nedaleko druhý Green Rocks (Red Rocks) patřil pod vedením Andreho Besta do širšího okruhu favoritů Preis vom Bistro Polo kat. F o 5000 euro. Reprezentant stáje Enrico Borroni odvodil větší část dostihu na 1950 metrů, ale v posledním oblouku už vyklidil vedoucí pozici. Cílem nakonec proběhl pátý, více než 18 délek za vítězným Twainem (Tertullian), který o hlavu porazil favorita Ebeltofta (Lawman). Ten absolvoval celý dostih s rozbalenou a vlající bandáží na zadní noze, když druhou bandáž ztratil už nedlouho po startu.

Bukhari (Dalakhani) stáje TVD a.s. byl minule na zdejší dráze pátý a zároveň předposlední. Také tentokrát dokázal porazit jen jednoho soupeře. V Preis vom Rennweg kat. D na 1200 metrů o 6000 euro ostartoval z nejnižšího boxu, ale již v oblouku cválal na poslední pozici s odstupem za polem. V cílové rovině  ještě jednoho soupeře předběhl a skončil šestý, více než 11 délek za vítězným nizozemským sedmiletým Thorpe Bayem (Piccolo) trenéra Van Kempena s jezdcem Fergusonem.

Dostih určený amatérským jezdcům, Preis der beheizten Glastribünen na 1950 metrů ovládla suverénně Olga Laznovská  v sedle druhého favorita Duke of Dunton (Duke of Marmalade) trenéra Allese. (mze)