grand national 2021Rok poté, co se Grand National kvůli koronaviru nekonala, ovládl nejpopulárnější steeplechase na světě osmiletý MINELLA TIMES (Oscar), nastupující v kurzu 11:1 jako čtvrtá šance dostihu. Historie si ale tento ročník bude pamatovat především kvůli jeho jezdkyni Rachel Blackmore, která se stala první ženou, jíž se podařilo ve Velké národní zvítězit.

 
Jedenatřicetilá irská žokejka tak pokračuje ve snové sezóně, ve které se stala nejúspěšnějším jezdcem National Hunt Festivalu v Cheltenhamu a nyní přepisovala historii znovu. 

Favoritem Randox Grand National (Gd3, 7+, 6900 m, 750.000 Ł) byl devítiletý Cloth Cap (Beneficial) z lotu Jonjo O'Neilla, který se většinu dostihu držel blízko čela a úvodní části dostihu se střídal ve vedení s outsiderem Jettem (Flemensfirst), vedeným Jessicou Harrington. Ten si navzdory kurzu 80:1 počínal velmi statečně, s chutí cválal v čele a postupně si vytvořil náskok až 12 délek. Držel jej velmi dlouho, i v době, kdy už favorizovaný Cloth Cap byl zadržen, ale to už se k němu blížil Minella Times. Svěřenec v Cheltenhamu velmi úspěšného Henry de Bromheada od něj převzal v okamžiku, kdy do cíle zbývaly poslední dvě překážky, vedení a pak už jen kontroloval pozici, zatímco Jett se rychle propadal. Překvapením bylo druhé místo 100:1 nabízeného Balko des Flos (Balko), též připravovaného Henry de Bromheadem, třetí skončil další potomek Oscara (Sadler's Wells) Any Second Now, který odskakoval jako druhý favorit. (miv)    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net