Poté, co z původně plánovaného úterního startu proti Kronprinzovi sešlo a z dostihu byl těsně před startem škrtnut i samotný Kronpzinz (Lord of England), se tříletá hnědka stáje Lokotrans ETERNITY (Power) dnes postaví na start jiného listed dostihu. Ve Fontainebleu ji čeká Prix Ceres (L, 3 kl., 1400 m, 38.000 €).


Pro vítězku Jarní ceny klisen (L) a slovenské Velké jarní ceny (L) to bude první vystoupení pod novým trenérem Yanickem Fouinem, k němuž se dnes již bývalá svěřenkyně Luboše Urbánka přestěhovala po neúspěšném startu v listed v polovině října v Longchamp. Asistovat jí při něm bude Alexandre Roussel, s nímž se postaví 15 tříletým klisnám. Podle propozice se dostihu nesmějí zúčastnit klisny, které již listed dostih vyhrály, i tak ale dvojnásobnou klasickou vítězku čeká 7 soupeřek, které jž získaly status black-type koně. Nakonec daleko k němu neměla ani samotná Eternity, která doběhla těsně čtvrtá v listed dostihu v Hannoveru.     

Nepřehlédněte: Dražby pokračovaly, nákupy do českých stájí také. Z Deauville putují do Čech další tři ročci

Předběžnou favoritkou dostihu je právě jedna z nich, svěřenkyně F. Chappeta Kraquante (Bated Breath), která ve zmíněném listed Prix de Saint-Cyr, v němž Eternity skončila poslední, obsadila třetí místo. Stejně jako tehdy i dnes ji povede vítěz letošního EJC Vincent Cheminaud. Předběžné kurzy pasují Eternity za střed pole s kurzem 20:1. Jak si skutečně povede lze volně sledovat na www.france-galop.com po bezplatné registraci. Start dostihu je ve 14.25. (miv)
    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net