yorkshire oaks 2019Že i dostih o pouhých 4 účastnících, reprezentujících 2 trenéry, může být zajímavým podíváním, ukázaly dnešní Yorkshire Oaks (Gr.1, 3+ kl., 2400 m, 425.000 Ł), které by měly být posledním startem famózní Enable (Nathaniel) v Anglii. Vedle ní reprezentovala Gosdenův yard čtyřletá Lah Ti Dar (Dubawi), proti nim nastoupila dvojice ballydoylských klisen Magical (Galileo) a South Sea Pearl (Galileo).


Posledně jmenovanou 101:1 outsiderku poslal O'Brien do dostihu zřejmě s cílem pomoci Magical a případně dostih odvodit, ale už před startem sděloval John Gosden v rozhovoru pro Racing TV, že Enable je rychlá z boxů a dostih odvodí. A tak se také stalo. V posledních 11 startech neporažená hnědka vyrazila z boxů jako blesk a s Frankie Dettorim v sedle nasadila velmi svižné tempo. Druhá se držela Lah Ti Dar, věčná soupeřka slavné Enable coolmorská Magical cválala s Ryanem Moorem třetí a South Sea Pearl pole uzavírala. V cílové rovině se Lah Ti Dar a Magical přiblížily k zatím nevyjížděné Enable, Magical až na její úroveň, dokázala s Enable bojovat, ale zástupkyně barev Khalida Abdullaha záhy zareagovala na pobídky Dettoriho a v závěrečných metrech od Magical odešla na vzdálenost 2 3/4 délky. Třetí, ale již se ztrátou dalších 10 délek, přišla Lah Ti Dar s Williamem Buickem. 

Pro Enable, která Yorkshire Oaks vyhrála již jako tříletá před dvěma lety, bylo dnešní vítězství 10. triumfem v Gr.1 společnosti. Jejímu rodokmenu jsme se již mnohokrát věnovali, připomeňme jen, že je její otec Nathaniel (Galileo) je též otcem prvních dvou z letošního Českého derby Pacific Hilla a Angkor Wata. (miv)    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking