DWC19Zatímco letošní ročník Dubai World Cupu byl kvůli koronaviru jen pár dní před mítínkem zrušen, příští rok by se vrchol dubajské sezóny měl uskutečnit 27. března. I na něj ale dolehne všudypřítomný koronavirus. Tentokrát ale nikoliv zrušením (doufejme), ale snížením cen většiny dostihů mítinku.

 
Zprávu oznámil pořadatelský Dubai Racing Club, zároveň však uvedl, že redukce se nedotkne nejbohatšího dostihu celého mítinku a donedávba nejbohatšího dostihu světa Dubai World Cupu. Jeho cena vzrostla v roce 2019 z deseti na dvanáct miliónů dolarů a stejnou sumu si rozdělí nejúspěšnější účastníci i příští rok. Narozdíl o loňského roku se ale o ni podělí více koní, respektive jejich majitelů. Zatímco dosud bylo dotováno prvních 6 míst, od příštího roku získají cenu i sedmý a osmý v cíli. Tato změna se dotkne všech dostihů mítinku. Další zpráva však případným zájemcům o start přinesla méně radosti. Zatímco poslední konaný ročník přinesl nárůst celkového objemu cen z 30 na 35 miliónů dolarů, pro příští rok suma cen naopak klesne o  8,5 miliónu dolarů.

Zda se snížení cen rámcových dostihů, ale i dosud panující opatření proti šíření koronaviru dotknou zájmu o dubajský mítink uvidíme nejprve 20. ledna, kdy bude uzávěrka přihlášek. Ty jsou v prvním kolem zdarma a loni v nich v úvodním termínu pořadatelé zaregistrovali 1774 přihlášek 902 koní z celkem 21 zemí. (miv)
    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking