cheltenham goldcup 2018Čtyřdenní svátek překážkového sportu - National Hunt Festival v Cheltenhamu, dnes vyvrcholil nejprestižnější steeplechase na světě - Timico Cheltenham Gold Cup Chase (Gd1, 5+, 5300 m, 625.000 liber, záznam) před do posledního místa zaplněnými tribunami.


Do dostihu odskočilo 15 koní, ale historie si bude pamatovat asi jen dva. Krátce po startu se totiž ujal vedení třetí favorit dostihu Native River (Indian River) s Richardem Johnsonem, kterého sledoval první favorit, v posledních 5 startech neporažený Might Bite (Scorpion). Tito dva si postupem času vytvořili 3 - 4 délkový náskok před zbytkem pole z něhož byl nejaktivnější Djakadam.

Tři překážky před cílem začal Richard Johnson Native Rivera pobízet a jelikož Nicolai Boinville v sedle favorizovaného Might Bite seděl s položenýma rukama, zdálo se, že o vítězi je rozhodnuto. Native River však neztrácel síly, naopak Might Bite po poslední překážce už neměl z čeho odpovědět na výkon soupeře a tak nakonec byl Native River v cíli o 4 1/2 délky dříve. Třetí, se ztrátou dalších 4 délek, skončil outsider Anibale Fly (Assessor).

Native Rivera, který loni skončil v Gold Cupu třetí, připravuje Colin Tizzard a dnešní triumf je jeho 8. vítězstvím ve steeplechase, druhým v dostihu klasifikovaném jako Gd1 po předloňském úspěchu v Mildmay Novices' Chase v Aintree. (miv)
       Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking