irish 2000 guineas 2019Chtělo by se napsat - když se dva perou, třetí se směje, ale to by nevystihlo výsledek dnešních Irish 2000 Guineas (Gr.1, 3 hř+kl., 1600 m, 400.000 €) přesně. Ze spolufavoritů dostihu, loňského šampióna Too Darn Hot (Dubawi) a vítěze 1000 Guineas Magna Grecia (Invincible Spirit) totiž do boje o medailové příčky zasáhl jen Too Darn Hot.

 
Ale i tentokrát svěřenec Johna Gosdena, který v Dante Stakes (Gr.2) přišel o čisté konto a vrátil se na kratší distance, odešel poražen, když se nečekaně a velmi snadno prosadil v kurzu 16:1 odskakující PHOENIX OF SPAIN (Lope de Vega) s Jamie Spencerem, na kterého Too Darn Hot, opět vedený Frankie Dettorim, ztrácel v cíli 3 délky. S půldélkovou ztrátou získal třetí peníze další z málo čekaných koní Decrypt (Dark Angel), poprvé bodující v blacktype dostihu a před newmarketského klasického vítěze Magna Grecia se dostal i Skardu (Shamardal), který na O'Brienova svěřence minule ztrácel 4 1/4 délky.

Vítězný Phoenix Of Spain z lotu Charlese Hillse, pro něhož byl klasický dostih sezónním debutem, loni vyhrál 2 z 5 startů včetně Gr.3 Acomb Stakes a sezónu zakončil druhým místem, hlavu za Magna Grecia, ve Futurity Trophy (Gr.1). Hřebec je dalším úspěšným potomkem bývalého Shamalganova soupeře Lope de Vega, nejúspěšnějšího Shamardalova (Giant's Causeway) syna v chovu a my můžeme doufat, že potomci Zazou (Shamardal), kteří letos přijdou na dráhu, ukáží alespoň zlomek talentu malých Lope de Vegů. Matka Lucky Clio (Key of Luck) získala jedno třetí místo z 8 startů a rating 53 liber, v chovu však vedle klasického vítěze dala další tři potomky umístěné v blacktype dostizích. Bába Special Lady (Kaldoun) se také na dráze jen umístila, přesto však v chovu dokázala uspět díky devítinásobnému vítězi Special Kaldoun (Alzao), vítězi 6 grupových dostihů. (miv)
       Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking