irish derby 2020bSice v řádném termínu, ale bez diváků, s nižší dotací a především týden před Epsom Derby a tím i se slabším obsazení se včera večer odběhlo letošní Dubai Duty Free Irish Derby (Gr.1, 3 hř+kl., 2400 m, 750.000 €). Podle očekávání v něm uspěl svěřenec Aidana O'Briena SANTIAGO (Authorized) se Seamie Heffernanem v sedle, který odskakoval jako favorit 2:1.

 
Hřebec, který se postavil na start jen 8 dní po vítězství ve vytrvalecké Queen's Vase (Gr.2, 2800 m) v Ascotu, v závěru uhájil prvenství před útočícím tréninkovém kolegou Tiger Moth (Galileo). I další dvě místa obsadili koně z Ballydoyle konkrétně Dawn Patrol (Galileo) a Order Of Australia (Australia) a dostih tak skončil totální dominancí koní Aidana O'Briena, která na start poslal 6 svých svěřenců.

Vítězný Santiago je synem vítěze Epsom Derby Authorized (Montjeu), otce 33 blacktype vítězů, nyní i díky Tiger Roll či No Time To Lose též úspěšného otce překážkových koní. Matka Wadyhatta (Cape Cross) vyhrála dva dostihy, Santiago je jejím prvním startujícím potomkem. Bába Thamarat (Anabaa) dala tři blacktype potomky včetně třetího z francouzského derby Motamarris (Le Havre). Rodina směřuje k vynikající Allegrettě (Lombard), pravé sestře někdejšího českého plemeníka Anna, ale dnes především bábě Galilea a Sea The Stars. (miv)   


    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking