KombinacjaPřed 15 lety, 15. ledna 2003, absolvovala svůj první start v Anglii polská odchovankyně a šampiónka Kombinacja (Jape). Klisna, která v sezóně 2001 získala polskou trojkorunu, při svém debutu v proutěnkách nováčků v Newcastle s Jasonem Maguirem v sedle skončila sedmá, 38 3/4 délky od vítěze.


V druhém startu v Kemptonu už doběhla čtvrtá a třetí start, který absolvovala ve Stratfordu, pakznamenal pro klisnu z chovu SK Jaroszówka první anglické vítězství. Vyhrála i následující dostih v Newton Abbotu a následující rok dokonce finišovala na druhém místě v listed proutěnkách pro klisny v Cheltenhamu. Později přešla do steeplechase, kde získala dvě třetí místa, bohužel pak nejen kariéru ukončilo fatální zranění ve Folkestone.

Kombinacja, která v Polsku vyhrála 7 dostihů, mezi nimiž byla vedle zmíněných dostihů trojkoruny i Velká varšavská, byla jedním z řady třídových polských koní, kteří na začátku tisíciletí odešli po úspěšné rovinové kariéře do Anglie na překážky. Průkopníkem těchto přesunů byl anglický trenér Tom George, jemuž se podařilo s polským Galileem (Jape) vyhrát Gd1 proutěnky v Cheltenhamu a který odstartoval vlnu zájmu anglických trenérů o koně polského chovu. Navzdory několika solidním výsledkům však už žádný z polských odchovanců úspěch podobný Galileově nepředvedl, a tak zájem postupně opadl. Nicméně polským majitelům se během této vlny podařilo prodat do Anglie řadu koní za do té doby nevídané sumy - právě Kombinacja byla zakoupena za 200.000 liber. (miv) 
        Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking