Rozmary počasí ovlivňovaly a ovlivňují dostihy po celém světě. Podobně jako start naší sezóny posouvá nepřízeň počasí dostihové mítinky i jinde včetně kolébky turfu Anglie, která dokonce v roce 1947 musela celý cheltenhamský mítink zúžit na jeden den.

A nejen to, mítink byl posunut až na sobotu 12. dubna. Řada dostihů byla zrušena, vrcholy - Champion Hurdle, které vyhrál National Spirit a Gold Cup, ve kterém se prosadil Fortina - se běžely v jeden den. Cheltenhamské závodiště díky tomu praskalo ve švech. Návštěvnost byla tak vysoká, že žokej Dicky Black, který startoval v prvním dostihu a nemohl se dostat k závodišti autem, nechal svůj vůz stát 2 míle od závodiště a do žokejcimry se přesunul rychlým během, aby první dostih stihl. Satisfakce se ale dočkal mimořádné - v úvodním dostihu sice v sedle Celtic Cross skončil o krk druhý, vše si ale vynahradil v sedle Fortina v Gold Cupu.