anilinV časech Mezinárodních mítinků socialistických zemí byl jméno Voschod modlou. Nejúspěšnější chovatel na území tehdejšího Sovětského Svazu (byť mu na konci 80. let začal tvrdě konkurovat Karandinský hřebčín) byl místem, z něhož vycházeli nějlepší sovětští koně včetně řady těch, kteří se uplatnili na našich drahách, jako například trojnásobný vítěz Velké pardubické Sagar.

 
Včera uplynulo 100 let od založení hřebčína, který se dodnes pyšní svým nejlepším odchovancem - legendárním Anilinem (Element), trojnásobným vítězem německé Ceny Evropy, pátým v Prix de l'Arc de Triomphe, který doběhl druhý za pozdějším napajedelským plemeníkem Behistounem ve Washington D.C. International. Do Voschodu odjížděla svého času i řada českých především napajedelských matek, aby v rámci výměny mezi socialistickými zeměmi byla zapuštěna některým z tamních hřebců jako byli Athens Wood (Celtic Ash) či Ivory Tower (Luminary). Z této spolupráce se narodila celá řada špičkových koní včetně Koně roku 1979 Sparty (Ivory Tower).

Pokud patříte ke generacím, které se ještě povinně učili ve škole rusky, můžete si prohlédnout následující videa, ukazující jak historické záběry z Voschodu včetně Anilina a jeho jezdce Nasibova, tak i aktuálnější záběry, jimiž vás bude provázet ředitel tamního chovu a konečně poslední snímek, věnovaný speciálně Anilinovi a Nasibovovi. (miv)    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net