LuxionPomalu se zužující nabídku Katalogu ročků oživila dnes nabídka čtyř nových koní. Všechny čtyři nové ročky do něj uvedlo Centrum Darhorse, které nabízí tři hřebce a jednu už obsednutou a trénující klisnu. Všichni mohou nabídnout velmi zajímavé rodokmeny.

 
Platí to především o hnědáku LUXIONOVI, hřebci z posledního českého ročníku Gr.1 vítěze Midshipse (Mizzen Mast). Jeho matkou je klisna Luxurious (Galileo), která v Irsku získala čtvrtá místa v Blue Wind Stakes (Gr.3) a Lanwades & Staffordstown Stud Stakes (L) a je 3/4 sestrou Gr.2 vítězky Gorongosy (Montjeu). Luxurious zatím vyběhl jen jediný potomek, který však byla klisna Luxia, pravá sestra nabízeného ročka, která získala 2 vítězství a 8 umístění z 11 startů, přičemž finišovala druhá v bývalé Ceně Hřebčína Napajedla (I.k.) a získala páté místo v Oaks, jehož byla jedinou účastnicí narozenou v ČR.

Jedničkového sourozence má i BOY Z, jehož polobratr Big Ben (Mikhail Glinka) získal třetí místo ve Velké červnové ceně (I.k.) a pátá v Ceně zimního favorita (L) i Velké jarní ceny (L), přičemž při všech zmíněných úspěších byl nejlepším koněm českého chovu. Otec Zazou (Shamardal) se letos velice dobře uvedl s prvními tříletky vedenými jedničkovou vítězkou Faliraki, matka Brittany (Mujahid) vyhrála dva klasické dostihy a vedle Big Bena je i matkou čtyřnásobného vítěze Bulpita (Bully Pulpit).

V Katalogu se poprvé objevil i potomek anglického listed vítěze a českého šampióna mílařů Dux Scholara (Oasis Dream), umístěného v řadě grupových dostihů od Anglie přes Francii až po Německo. Je jím hnědák FIX SCHOLAR, syn druhé z Memoriálu Rudolfa Deyla (NL) a třetí z Jarní ceny klisen (L) Fione (Rainbows for Life). Ta sice dosud jedničkového koně nedala, ale každý z jejích 3 startujících potomků vyhrál, šestinásobná vítězka Fiomi (Midships) vydělala necelých 200 tisíc korun, Finále (Midships) necelých 150 tisíc.

Jedinou klisnou v nabídce Darhorse je již obsednutá a trénovaná FAIR MARY, dcera Mikhaila Glinky (Galileo), který má v rpvních dvou ročnících tříletých dva šampióny, a trojnásobné vítězky Footsie (Footstepsinthesand). Ta získala v Maďarsku druhé místo v tamním listed dostihu a dosud ji vyběhli tři potomci. Nejlépe si zatím vede dvouletá Force One (Zazou), která je třetím nejlépe hodnoceným dvouletkem českého chovu v letošní sezóně. 

     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking