Frankel BoldLassBritská dražební společnost Tattersalls, která je zároveň největší dražební společností zabývající se prodejem plnokrevných koní v Evropě, rozeslala v pátek majitelům a bloodstock agentům, kteří loni nakupovali na Book 1 a 2 říjnové dražby, email s nabídkou na prodej několika ročků, tedy nyní již dvouletků. Jsou to koně, za které nebylo zaplaceno.


Nejedná se o nijak běžné průměrné plnokrevníky, ale 17 mladých koní, kteří byli na podzim vydraženi za celkových 11,055.000 gns, tedy přibližně 300 miliónů korun. Ročky tehdy zakoupil bloodstock agent Richard Knight pro neidentifikovaného majitele, který však za zmíněné plnokrevníky nezaplatil.

V emailu, rozeslaném potenciálním zájemcům, Tattersalls uvádí, že 16 z nich bylo koupeno na elitní Book 1, jeden na lacinější Book 2. "Všichni už byli obsednuti a jsou v předtréninku u žokeje Adama Kirbyho a jeho partnerky Megan Evansové," citují Thoroughbreddailynwews email Tattersalls. "Z důvodu nezaplacení dlužných částek nabídneme 17 dvouletých k dalšímu prodeji buď soukromým prodejem nebo na dražbě."

Mezi nezaplacenými ročky a nyní nabízenými dvouletky je i jeden z nejdražších ročků loňského roku hnědák po Frankelovi (Galileo) z Gr.3 umístěné Bold Lass (Sea The Stars), jejíž první potomek klisna Amniarix (Speightstown), se umístila v listed i v Gr.3 dostihu. V říjnu byl vydražen za 2 milióny gns. (miv)    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net