coupstarV Deauville pokračovala Podzimní dražba, jejíž dnešní část byla věnována nestartovavším dvouletkům překážkových rodokmenů. Stejně jako včera i dnes čile nakupoval bloodstock agent Christian Richner, opět se k němu připojil i Jaroslav Myška, který získal další posilu tréninkové centrály své manželky Štěpánky. Zatímco včera kupoval Richner koně spíše v nižších cenových relacích, alespoň ty pro české stáje, dnes svou nejdražší akvizici vydražil za 61.000 €.

 
Vysoká cena za dvouletého valacha COUPSTARA (lot 600) ale těžko může být překvapením. Valach je synem jednoho z nejúspěšnějších francouzských překážkových plemeníků Kapgarde (Garde Royale), matka Star D'Avril (Phantom Breeze) vyhrála 3 překážkové dostihy, ale především se ukazuje jako skvělá matka. Dala již dva naprosto špičkové steeplery - vítěze Grand Steeple-chase de Paris (Gd1) Milord Thomase (Kapgarde), který je pravým bratrem Coupstara, a také nám dobře známého Martinstara (Martaline), který pod taktovkou Josefa Váni staršího předloni pro Scuderii Aichner vyhrál Gd1 Grande Steeplechase di Milano.Za 17.000 € Richner získal lot 550, dvouletého valacha BOULE DE NEIGE po slibném otci překážkových koní Davidoffovi (Montjeu) z dvakrát startovavší Melting Ice (Verglas). Ta zatím má na dráze jediného potomka tříletou Mozzarellu (Power), která ale dokázala získat několik blacktype umístění.
'


Zaujme i další Richnerův nákup, za 7.000 € získaný neplnokrevný valach ISATIS DE L'ECU (lot 613), jehož otcem je někdejší účastník Českého derby, poté Gr.2 vítěz ve Francii a dnes tamní žádaný plemeník Bathyrhon (Monsun). Matka Urany de l'Ecu (Great Pretender) vyhrála 4 překážkové dostihy a zakoupený valach je jejím třetím potomkem.Richner získal i jednu klisnu, jako lot 523 nabízenou CAPTIVE MOONLIGHT, za 4.000 € vydraženou dceru rovinového Gr.1 vítěze a dnes už úspěšného překážkového plemeníka Spanish Moon (El Prado). Matka Furika (Kadalko) již dala 3 vítěze, dva úspěšné v překážkových dostizích.

Novou posilou týmu rodiny Myškových je za 16.000 € zakoupený hřebec UN REVE DAUTOMNE (lot 484), syn již úspěšně prověřeného Doctor Dino (Muhtathir) a nestartovavší Anasaron (Anabaa), mj. matky trojnásobného vítěze Zarona (Zanzibari). (miv)Nepřehlédněte: Další noví koně do českých stájí. V Deauville dnes nakupovali Chris Richner a Jaroslav Myška    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net