Rabbit lot 67Včera proběhla ve Fairyhouse v Irsku jednodenní Tattersalls Ireland Breeze-Up Sale. Dražba, nabízející připravené dvouleté, které si zájemci mohli prohlédnout i při zkušebních cvalech, nabídla celkem 245 dvouletků, z nichž si nové majitele našlo 220 z nich, tedy plných 90%. Díky vyššímu podílu prodaných koní (loni 83% z 239 nabídnutých) vzrostly tržba o 12% a lehounce se zvýšila i průměrná cena na 43.634 €, zatímco medián o 7% klesl na 28.000 €.

 
Na dražbě nakupovali i čeští zájemci. Dva koně vydražil bloodstock agent Tomáš Janda, oba však pro stáj Westminster Race Horses, která je hodlá umístit k polské trenérce Marleně Stanislawské, a tudíž se s nimi pravděpodobně na našich drahách nepotkáme. Naopak zcela jistě bychom na nich měli vidět pět nových posil, které si v Irsku vyhlédla a vydražila stáj Rabbit Trhový Štěpánov pan Zdeňka Jandejska. Ta získala svou svou tréninkovou centrálu v Pičíně čtyři hřebce a jednu klisnu v cenách od pěti do devíti tisíc eur.

Rabbit lot 39 Rabbit lot 18
Rabbit lot 42 Rabbit lot 13


Nejdražším z nových nadějí bílo-zelených barev je za 9.000 € získaný hnědák (lot 39) po Inns Of Court (Invincible Spirit) z vítězky jednoho dostihu ve Francii klisny Anything Goes (Nayef). Dcera vítězky Irish Oaks (Gr.1) Wininy (Alzao) dosud dala 4 startující potomky, z nichž 2 zvítězili.

Skvělým rodokmenem se může pochlubit za 8.000 € získaná ryzka (lot 18). Klisna je dcerou vítěze Eclipse Stakes (Gr.1) Ghaiyyatha (Dubawi), připouštějícího v Irsku za 25.000 €, a vítězky ve dvou letech a pravé sestry Gr.1 vítěze a plemeníka Toylsome (Cadeaux Genereux) klisny What A Treasure. V chovu dosud dala 4 vítěze ze 7 startujících a to včetně dvou listed vítězů Western Australia (Australia) a Hoarding (Elusive Quality).   

Nepřehlédněte: Takový dostih tu ještě nebyl. Ve Velké ceně Slovenska změří síly šest vítězů derby

Ta 7.000 € zakoupený hnědák (lot 67) po Bungle Inthejungle (Exceed And Excel) je prvním potomkem nestartovavší Clearwing (Anjaal), dcery vynikající matky Refined (Statoblest), která sama dala dva blacktype vítěze a její dcery jsou zodpovědné za dalších 12 koní se statusem blacktype koně.

Prvním potomkem nestartovavší matky je i za 6.000 € získaný hnědák (lot 42) po Dandy Man (Mozart). Matka Aunt Anny (Exceed And Excel) je dcerou listed umístěné Simonetty (Lil's Boy), matky 3 vítězů.

Nejlacinějším z nových posil Rabbitu je za 5.000 € vydražený syn (lot 13) u nás dobře známého a populárního Footstepsinthesand (Giant's Causeway) z dvakrát umístěné Virginia Celeste (Galileo), matky jednoho vítěze ze dvou startujících potomků.

Miloslav Vlček
foto Tattersalls     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net