Dražbě Goffs UK Summer Sale, která proběhla v Doncasteru a nabídla koně především s výhledem na překážkovou kariéru, bychom se na našich stránkách normálně nevěnovali, protože na ní české kupující téměř nepotkáme. Letos jsem sice opět žádného kupce z našich končin v dražebních výsledcích nenašel, přesto si dražba zaslouží naši pozornost.

 
A to díky dodatečně dohlášenému lotu 650, pod nímž byl nabídnut a za velmi solidních 30.000 liber prodán tříletý dosud nepojmenovaný a neobsednutý valach po Youmzain (Sinndar) narozený ve Francii. Jeho matkou je klisna Waajida (Dubawi), kterou si možná ještě pamatujete z bratislavské dráhy. V tréninku Jána Cagáně tam v dubnu 2013 vyhrála rovinu IV. kategorie na 3200 metrů, ale již o dvě sezóny dříve vyhrála v italském Trevisu proutěnky o 13.200 € a ve třech letech se umístila i Ceně Arvy či Jarnej ceně kobýl. Klisna, reprezentující stáj Lokotrans Slovakia, byla posléze zařazena do chovu a majitel stáje pan Tibor Cvik ji umístil do hřebčína v Normandii.

Byl to krok správným směrem, neboť již první potomek Waajidy klisna Wild Love (Planteur), připravovaná v Bošovicích Václavem Lukou mladším, získala pro úspěšného majitele a chovatele klasický triumf ve slovenské Jarnej ceně kobýl a umístila se i v Ceně Arvy a českých Oaks. Druhému potomku Waajidy hřebci Wild Eagle (Sommerabend)  se už tolik nedaří, má zatím na svém kontě jedno druhé místo z dostihu V. kategorie ve Slušovicích a naposledy jsme jej mohli vidět minulou sobotu v Pardubicích, kde v trojkovém krosu skončil šestý.

Dva roky po Wild Love se Waajidě opět ve Francii narodil hřebeček po Youmzain, kterého se Tibor Cvik rozhodl nabídnout jako ročka v roce 2018 na dražbě v Badenu. "Vždy je samozřejmě otázka, zda si hříbě ponechat nebo prodat," komentoval to Cvik před dvěma lety pro naše stránky. O jeho odchovance byl ale na dražbě poměrně vysoký zájem a prodal se za 26.000 €. "Považuji to za úspěch," uvedl tehdy Cvik.   

Hřebce tehdy vydražila agentura Peter & Ross Doyle Bloodstock, ale na dráze se neukázal. Až nyní, vykastrovaný, byl nabídnut na výše zmíněné dražbě, kde jej za 30 tisíc liber získali Doyle/Tizzard. Z rovinového ročka se tak během dvou let stal zajímavý prospekt pro překážky. Podíl na tom má jak vítězství Waajidy v siepi v Trevisu, tak i výsledky Youmzainových potomků na překážkách a také polobratr Waajidy Arabic History, vítěz na proutěnkách, umístěný v listed bumperu v Cheltenhamu. (miv)      
    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking