QuillajaDnes se v Deauville posledním dnem uzavřela tamní Vente l'Elevage, dražba věnovaná chovných klisnám, potenciálním matkám a také odstávčatům. Ač počty připuštěných klisen v našem chovu letos opět vykázaly významný pokles, dražba ukázala, že ne všichni chovatelé ztrácejí víru v budoucnost. Podle našich informací by z posledních dvou dnů měly do českého chovu přijít hned tři nové matky včetně jedné, které solidní přijetí zajistil už její úspěšný polobratr.

 
Zmíněnou klisnou je devítiletá nestartovavší FRAGANCIA (Oratorio) (lot 788), zakoupená za 7.500 € pro Hřebčín Střelice, jejíž největší devizou z pohledu našeho turfu je její úspěšný polobratr Rate (Reliable Man), loňský šampión dvouletých hřebců a vítěz letošní Velké jarní ceny (L). Klisnina matka Ragazza Mio (Generous), sama umístěnou ve dvou listed dostizích, však vedle Rata dala i Gr.3 umístěnou Gosh (Peintre Celebre) a další 4 vítěze. Fragancia má zatím na dráze dva potomky, čtyřletá Fiona (Reliable Man), 3/4 sestra Rata, jednou zvítězila a má francouzský rating 28,5 kg, druhý její potomek se umístil. Fragancia k nám přichází březí po Gr.1 vítězi Manduro (Monsun), otci několika Gr.1 vítězů, ale také Ratova úspěšného stájového druha Black Canyona.

Další dvě chovné klisny získal pro své české klienty Christian Richner. Dražší byla za 9.000 € získaná čtrnáctiletá QUILLAJA (Tiger Hill) (lot 786), dvojnásobná vítězka, která získala čtvrté místo v Gr.3 Grosser Preis der Jungheinrich Gabelstapler. Klisna ze skvělé rodiny již dala 3 vítěze a k nám přichází březí po vítězi Prix Ganay (Gr.1) Dariyan (Shamardal). 
Druhou chovnou klisnou je v pondělí za 6.000 € zakoupená devítiletá GIRL ON FIRE (Desert Style) (lot 578), vítězka dvou dostihů v Německu a polosestra dvojnásobné listed vítězky a Gr.3 umístěné Rockatella (Rock of Gibraltar). Dosud jí vyběhli dva potomci, oba se umístili a aktuálně je klisna březí po vítězi Prix Ganay (Gr.1) a druhém z Prix de l'Arc de Triomphe (Gr.1) Cloth of Stars (Sea The Stars).

Související: Do Čech míří další sourozenec My Old Husbanda, Dumnonie, Dominiqua a dalších. Richner jej dnes vydražil v Deauville

Vedle chovných klisen vydražil Christian Richner dnes pro české majitele i tři odstávčata. V Irsku narozený hřebec (lot 778), kterého získal za 5.000 €, je synem vítěze Epsom Derby Wings of Eagles (Pour Moi) a druhým potomkem jednou ve dvou letech umístěné Ou Rose (Whipper). Druhým potomkem své matky je i za 3.500 € získaná ve Francii narozená klisna HOKA ONE BILBERRY (lot 723) po vítězi Criterium de Maisons-Laffitte (Gr.2) Penny's Picnic (Kheleyf), jejíž matka Halterita (Literato) jen jednou startovala, je však polosetrou listed vítězky Helisa (Elusive City). Do České republiky putuje i za 1.000 € zakoupený letos v březnu narozený FRENCH SURFER (lot 836), syn Gr.1 vítěze French Fifteen (Turtle Bowl) a pětinásobné vítězky Vahiney (American Post). (miv)
    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net