lot 197jpegI druhý a závěrečný den dražby ročků francouzské společnosti Osarus, který se konal dnes na závodišti Béquet v přímořském La Teste de Buch, přinesl další nákupy koní do českých stájí. Stejně jako úvodní den se do dražení zapojili oba v ČR působící bloodstock agenti Tomáš Janda a Christian Richner, přičemž stejně jako úvodní den prvně jmenovaný koupil tři ročky, druhý přidal, stejně jako včera, jednoho.

 
Včera Janda získal hřebce za 30 tisíc eur, dnes v boji o lot 197 musel nabídnout ještě o 12 tisíc eur více, aby vyhlídnutého ročka získal. V únoru ve Francii narozený hřebec je potomkem australského rodáka Elvstroema (Danehill), vítěze slavného Caulfield Cupu (Gr.1), Victoria Derby (Gr.1) a dalších tří Gr.1 dostihů a dnes už i otce 12 blacktype vítězů včetně v Gr.1 Emirates Stakes úspěšného Hucklebucka. Matka Lovemedo (Zafeen) vyhrála od dvou do čtyř let 3 dostihy a doběhla mj. druhá v Prix La Sorellina (L). Jandou angažovaný ryzák je jejím prvním potomkem.

Již včera koupil Janda dceru plemeníka Literato (Kendor), dnes přidal další. Za 10.000 € získaná bělka MANORIE (lot 266) je dcerou vítězky Give Thanks Stakes (L) a Gr.2 umístěné Reform Act (Lemon Drop Kid), matky 4 vítězů ze 7 potomků dostihového věku.    

Třetí Jandovou akvizicí byl lot 275, za 5.000 € získaný syn plemeníka Anodina (Anabaa) ze 4x umístěné Rocky Mixa (Rock of Gibraltar), matky 3 vítězů. 

Christian Richner získal za 4.000 € lot 182, klisnu po Rajsamanovi (Linamix), otci francouzského derby-vítěze Brametota z Kyllachyho (Pivotal) dcery Kinlochrannoch, která vyhrála ve dvou letech jeden dostih na ostrovech a v chovu dala 2 vítěze ze 4 potomků dostihového věku. Hřebec je, stejně jako oba Jandovy nákupy, kvalifikovaný pro zisk francouzských majitelských prémií. (miv) 

lot 182
Richnerem zakoupený syn plemeníka Rajsamana, foto Osarus 

Související článek:
Začala dvoudenní Osarus Sale. Tomáš Janda koupil 3 ročky za celkem 74 tisíc eur
 
    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking