lot 220bVčera začala v Deauville podzimní dražba společnosti Arqana, jejíž úvodní den byl věnován ročkům. Majitele změnilo 156 (73%) ročních nadějí, které byly prodány v průměru za 7.000 €, zatímco medián byl jen o málo nižší - 6.500 €. Na dražbě čile nakupoval i bloodstock agent Christian Richner, který vydražil celkem 13 ročků, ale jen 4 z nich byli zakoupeni pro české stáje. Ostatní budou běhat na slovenských, maďarských a francouzských drahách.

 
Nejdražším z Richnerových nákupů byl za 20.000 € získaný lot 153, syn nejžádanějšího plemeníka letošní sezóny v Anglii a Irsku Maxiose (Monsun) a 6x umístěné Miss Spinamix (Verglas), sestry listed vítězky Spinacre a polosestry dalších 3 blacktype vítězů. V chovu dala 7 hříbat, 6 z nich se již ukázalo na dostihové dráze a 3 zvítězili.

Další tři ročci stáli shodně po 3.000 €. Lot 173, klisna z prvního ročníku vítěze Prix Quincey - Barriere (Gr.3) Johnny Barnese (Acclamation), je dcerou nestartovavší Pepples Shuffle (Big Shuffle) polosestry Gr.3 vítězky Prakasa (Areion) a matky 5 startujících potomků, zatím bez vítěze.
V březnu narozený PIANO SUBITO (lot 178) je potomkem u nás již známého Literata (Kendor), matka Pianiste (Anabaa) již dala dva vítěze z nichž dva obsadili čtvrtá místa v blacktype dostizích.
Jako lot 220 nabízený lot 220 (viz snímek) pochází z druhého ročníku vítěze Union-Rennen (Gr.2) Arrigo (Shirocco) a je prvním potomkem své matky Sun Seal (Cape Cross), dvakrát umístěné polosestry listed umístěného Domination (Motivator).

Na dražbě nakupoval i Tomáš Janda, jím vydražený roček ale putuje do Polska. (miv)

Nepřehlédněte: Milánské loučení zcela ovládli čeští koně. Vyhráli všech 5 graded dostihů

    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking