Lot 192 kingarchieDnes proběhla v Baden-Badenu nejvýznamnější německá dražba ročků, na které byly aktivní i české stáje. Platí to především pro tradičního účastníka německých dražeb stáj Lokotrans, která v Baden-Badenu získal čtyři nové posily své stáje. Z nákupů bloodstock agenta Christiana Richnera byly dva realizovány pro české majitele, zajímavá koupě se podařila Rostislavu Kopeckému ze stáje DAR.


Christian Richner vydražil celkem 4 ročky, jednoho pro maďarského klienta, jeden směřuje do Švýcarska, zbylí dva však budou brázdit české dráhy. Je mezi nimi i vůbec nejdražší česká koupě - za 50.000 € vydražený lot 192, německý ryzák King Archie. Ten je synem plemeníka Archipenka (Kingmambo), mj. otce Honzika Chipery, matka Karavel (Monsun) vyhrála Preis der Deutschen Einheit (Gr.3) a doběhla druhá v Deutsches Stuten-Derby - Preis der Diana (Gr.1), tedy německých Oaks. Výborně si vede i v chovu, kde dala 3 vítěze ze 4 startovavších potomků včetně francouzského listed vítěze Kerosina (Tertullian), který se umístil ve třech grupových dostizích v Německu. 

Za 20.000 € získal Richner ještě lot 28, hřebce Tech Jury po Jukebox Jury (Montjeu). Matka Tech Engine (Enrique) se v Německu dvakrát umístila v listed dostizích a je matkou dvou vítězů včetně listed vítěze a Gr.2 umístěného Technokrata (Oratorio). Je též polosestrou italské Gr.3 vítězky Tech Exceed (Exceed and Excel), která na Slovensku vyhrála Jarní cenu klisen i Oaks.

Lot 28 crb
Lot 28, hřebec Tech Jury po Jukebox Jury

Velmi čilým účastníkem dražby byla stáj Lokotrans, která získala 4 ročky. Prvním nákupem Lokotransu byl lot 15, za 13.000 € vydražený ve Francii narozený syn plemeníka Evasive (Elusive Quality), první potomek nestartovavší Lips On Skin (Authorized), polosestry listed vítězky v Jižní Africe Painter's Dream (Sadler's Wells). Prabábou nové akvizice Lokotransu je vynikající Peinture Bleue (Alydar), matka evropského šampióna a vítěze Prix de l'Arc de Triomphe Peintre Celebre (Nureyev).Za 38.000 € vydražil Lokotrans lot 39, v Německu narozeného tmavého hnědáka po Soldier Hollow (In The Wings), druhého potomka vítězky na proutěnkách Batya (Whipper), polosestry vítěze Middle Park Stakes (Gr.1) Astaire (Intense Focus). Hřebec (viz video) je polobratrem dvouletého Barabashe (Intense Focus), kterého Lokotrans vydražil az 30 tisíc € loni a který v tréninku Luboše Urbánka čeká na debut. 

Lot 39 soldierhollow
Nejdražší z nákupů Lokotransu - hřebec po prověřeném Soldier Hollow

Výrazně lacinější byl lot 41, který Lokotrans získal za 14.000 €. Hřebec anglického původu je synem plemeníka Champs Elysees (Danehill), otce loňského derby-vítěze Gontchara, matka Belladera (Alzao), vítězka ve dvou letech, již dala 7 vítězů z 9 startujících potomků včetně dvou, kteří se umístili v listed dostizích.

Lot 41 loko
Lot 41, hřebec po Champs Elysees

Poměrně exotický původ má čtvrtá posila Lokotransu, lot 156. Ve Francii narozený ryzák je synem šampiónky dvouletých klisen v Brazílii klisny Talenta (Wild Event). Ta již s Linngarim (Indian Ridge), který je otcem nové akvizice Lokotransu, dala klisnu Tale-Netta, která si v Brazílii jako dvouletá vyhrála, její pravý bratr Tanto-Onore se umístil v Uruguai. Z pohledu českého turfu asi nejzajímavějšího koně dražby, klisnu Night Fairy (Areion) (lot 196), pravou sestru dvojnásobné české šampiónky a klasické vítězky Najinské, získal za 20.000 € Ing. Rostislav Kopecký z DARu, za který úspěšně běhala i Najinská. Night Fairy je pravou sestrou nejen české šampiónky, ale též v Německu úspěšné sprinterky Namery, vítězky Bayerischer Fliegerpreis (L), umístěné v dalších 6 blacktype dostizích.

Celkem bylo na dražbě prodáno 177 z 252 nabídnutých ročků. Průměrná cena meziročně klesla o 2,67% na 43.971 €, medián klesl o 2,37% na 44.005 €. Nejdražším koněm dražby byl za 500.000 € vydražený lot 182, hřebec po Soldier Hollow z Divya (Platini), který je pravým bratrem italského šampióna Dschingis Secret, Gr.2 vítěze a třetího z loňského Deutsches Derby (Gr.1). Dobře se na dražbě s prvními ročky uvedl Sea The Moon (Sea The Stars), v anglickém Lanwades Stud působící vítěz Deutsches Derby, který měl v desítce nejdražších ročků 3 potomky. (miv)

DODATEK:
Jak nás informoval trenér Wroblewski v ČR bude připravován i předním polským majitelem Andriejem Zielinskim za 9.500 € zakoupený lot 174 hřebec Amazing Gangster, syn německého zimního favorita Tai Chi (High Chaparral) a čtyřnásobné vítězky Amidaly (Monsagem), matky 5 vítězů včetně vítězky Baden-Baden Cupu (L) Amazing Beauty (Bahamian Beauty).

Lot174 greg
Nová posila v tréninku Grega Wroblewského
    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking