Janda JiriSmutnou zprávu dnes vydal pardubický Dostihový spolek. Ve věku 70 let zemřel MVDr. Jiří Janda, bývalý trenér koní Hřebčína Napajedla, později úzce spjatý s pardubickým Dostihovým spolkem, jeho první ředitel a následně správce tamní dostihové dráhy.


"S hlubokým zármutkem jsme přijali zprávu, že nás navždy opustil MVDr. Jiří Janda. Odešel muž, jehož život byl naplno spjatý s dostihovým sportem a pardubickým závodištěm. Bylo nám ctí s Jiřím Jandou spolupracovat. Pro pardubické dostihové závodiště i dostihový sport vykonal mnoho dobrého. S láskou a vděčností na něj budeme vzpomínat," uvedl Dostihový spolek.

Doktor Jiří Janda byl jedním z iniciátorů založení Dostihového spolku a.s. a v letech 1993 – 1997 byl jeho ředitelem. Spolu se svými kolegy se zasloužil o zachovaní Velké pardubické v kritických 90. letech. Na dostihové závodiště se vrátil v roce 2012 v roli správce dostihové dráhy s cílem zvýšit její úroveň a bezpečnost.

Rodák z Vojic na Jičínsku vystudoval Vysokou školu veterinární v Brně a už jako student 4. ročníku podepsal pracovní smlouvu s Hřebčínem Napajedla, kde se připravoval na dráhu trenéra dostihových koní. Po základní vojenské službě v roce 1980 přišel do Pardubic, kde trénoval koně pro Hřebčín Napajedla. V roce 1991 se osamostatnil. Po roce 1996 vybudoval vlastní tréninkové středisko Holičky u Heřmanova Městce. Jeho svěřenec Gimt porazil obávanou polskou konkurenci a v roce 1990 se stal vítězem Československého derby, další klasický úspěch přidal vítěz St. Leger Balú.

zdroj: Tisková zpráva Dostihového spolku a.s.
     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net