Sedivy Photography 4629Pardubické závodiště se zapojilo do 10. ročníku dobrovolnické akce Ukliďme Česko. Na apríla – v sobotu 1. dubna 2023 se budou po celé České republice konat úklidové aktivity. Nejinak tomu bude v Pardubicích. Krátce před začátkem letošní dostihové sezóny zaměstnanci Dostihového spolku společně s dobrovolníky uklidí okolí zdejšího závodiště, které je už od roku 1874 domovem Velké pardubické.

 
Sobota 1. dubna je hlavní jarní úklidový den jubilejního ročníku této akce. Zúčastnit se jej může prakticky kdokoliv. V případě dostihového závodiště stačí v sobotu 1. dubna přijít v 10:00 hodin k hlavní bráně areálu. Uklízet se bude podél plotů závodiště po celé ulici Pražská a v přilehlém lesíku v prostoru od železniční zastávky až k vstupní bráně do závodiště. Na místě bude koordinátor akce, který dobrovolníky po vzájemné domluvě rozdělí do určených sektorů. Přijít mohou i neregistrovaní dobrovolníci.

Odměnou dobrovolníkům bude komentovaná prohlídka dostihového dráhy s jejím správcem, a to po skončení úklidové akce. Průvodce je zavede mimo jiné k nejznámějším překážkám kurzu Velké pardubické, připomene historii nejstaršího dostihu kontinentální Evropy a možná prozradí i detaily ze zákulisí dostihů na Pardubickém závodišti.

Více o projektu najdete na stránkách www.uklidmecesko.cz, v případě akce Pardubického závodiště pak v odkazu www.uklidmecesko.cz/event/39838

Děkujeme, že se zapojíte.

zdroj: Tisková zpráva Dostihového spolku    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net