Comblot eTři sezóny jeho majitel Milan Kříž trpělivě čekal, až dokáže prodat co, co v něm on i trenér tušili. Loni se dočkal. Tehdy již šestiletý COMBLOT (Rajsaman) na konci srpna získal první francouzské vítězství pro bošovický tým, další přidal o měsíc později a své úspěšné tažení francouzskými dostihy završil na konci října hattrickem. Radost z trojice vítězství talentovaného koně ale netrvala příliš dlouho - o pár týdnů později úspěšný reprezentant černočervených barev stáje Leram uhynul.

 
"Pro nás je to jedna z největších záhad," říká Comblotův trenér Václav Luka, v jehož péči Comblot získal zmíněná tří vítězství a vydělal přes milión korun. "Týden měl horečky, bojoval s nimi, ale pak jsme ráno přišli do stáje a byl mrtev. Muselo to být hodně rychlé, box neměl nijak rozhrabaný. Pitvu jsme nedělali, ale podle veterinářova vyjádření to na 90% byla vnitřní sepce. Za deset let se mi nic podobného nestalo."

Pro celý bošovický tým to bylo nečekané a velmi smutné loučení, zvláště po náročné sezóně, během které se s horečkami potýkala řada koní tamního střediska. "Skoro celý rok jsme s tím valčili, Markoni LP kvůli tomu musel vynechat derby a dva měsíce poté, co jsem myslel, že už je všechno za námi, onemocněl Comblot," dodává trenér, který předpokládá, že si nákazu přivezli z nějakého startu v zahraničí.

Na podzim věřil, že už je vše za ním a že i Comblot si už všechnu smůlu, která jej provázela v předešlých sezónách, vybral. "Čekal jsem na něj dva roky. Co mohl, to na sebe nabalil - několikrát si poranil kopyto, zavalil se v boxe, bolela jej záda," vypočítává zranění, kterými si Complot prošel. Trojice krásných vítězství dala na předešlé útrapy zapomenout, ale bohužel byla nakonec jen krátkou epizodou v životě talentovaného koně. (miv)  
    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net