slusovice 5Výjimečný dostihový den se dnes odehrál ve Slušovicích. V jeho průběhu totiž byly k vidění všechny dostihové disciplíny - kromě rovin a překážkových dostihů to byly také dva klusácké dostihy a dostih poníků. Velmi se dařilo svěřencům trenéra Františka Holčáka, kteří vyhráli třikrát. Martina Havelková docílila jezdeckého double. Trenér Radim Bodlák připravil vítěze dvou překážkových dostihů. Jedním z nich byla výtečná Celeste, která dominovala v dostihu přes proutěné překážky letos už potřetí. Ze dvou triumfů se také radovali majitelé stájí K - K Metal a.s. a U krále Matyáše, UH.

V prvním cvalovém dostihu odpoledne, Ceně města Slušovice (2l., III. kat., 1600 m, 45.000 Kč) se prosadil jediný importovaný kůň v sedmihlavém poli, kterým byl svěřenec trenérky Heleny Vocáskové FILIP (Intello) mající dosud na svém kontě dva starty se dvěma umístěními. Dlouho se staral o tempo Fantastic Dessert (Next Desert), na kterého tlačil ještě před závěrečnou zatáčkou právě zástupce stáje Dr. Charváta Filip. Tmavý hnědák po chvíli převzal pod taktovkou ž. Venduly Korečkové vedení a snadno dominoval o sedm délek před zlepšenou Natali (Four Star General). Necelé tři délky se za ní odehrával souboj o třetí místo, které se nakonec stalo o krk majetkem Heli Jape (Age of Jape). Trenérka Vocásková zaznamenala už 31. vítězství do rovinového šampionátu a Vendula Korečková se 17. vítězstvím bojuje s Adamem Florianem o třetí příčku mezi jezdci.

V následující Ceně města Vsetína (3+, handicap IV. kat., 1600 m, 30.000 Kč) se dokázal prosadit nejmladší kůň v poli. Zástupkyně nové stáje Valentine Racing GISELLE (Stormy Jail - Golondrina, Security Risk) se při čtvrtém životním vystoupení postarala o první vítězství nejen pro sebe, ale také pro svého majitele, a to dokonce po taktice start - cíl před sedmihlavým koňským pelotonem. O dvě délky zpět doběhla Drama (Bully Pulpit) a třetí A Dee Joe (Johannesburg). Trenér Jan Demele zaznamenal druhé letošní vítězství a to ve spolupráci s ž. Martinou Havelkovou.

napajedla giselle

Dobrou formu prezentovanou před dvěma týdny třetím místem ve Velké netolické potvrdil ve Společné ceně firem okresu Vsetín a týdeníku Jalovec (5+, steeplechase III. kat., 4200 m, 80.000 Kč) zástupce stáje K-K Metal a.s. pana inženýra Kochana DELIFO (Fly to the Stars - Delinka, Mill Pond), kterého dlouho vedl ž. Marek Stromský na konci pole. Tempo se zrychlilo půl kola před cílem, kdy se dostal do čela Lombarghini (Enjoy Plan) a také Delifo. O pár chvil později z boje v cílové rovině vyšel vítězně svěřenec Františka Holčáka Delifo, jenž odkázal Lombarghiniho o půldruhé délky za sebe. Třetí doběhl Gilbert (Tiger Cafe) a pořadí na tabuli doplnili La Sorbona (Security risk) a v posledním kole ztrácející Brezilos (Blue Bresil).

Stejný tým, pouze s jiným jezdcem, uspěl i v následujícím sprintérském dostihu, Ceně hotelu Vyhlídka Luhačovice (3+,  IV.kat., 1160 m, 30.000 Kč). Žokej Zuzana Vokálková poslala tříletou DAPU (Bully Pulpit - Dánská princezna, House Rules) po startu hned do čela a ve svižném tempu kralovaly šesti soupeřům až do cíle. Odchovankyně inženýra Kochana při svém prvním vítězství o délku porazila rovněž velmi dobře běžící Wlastinu (Makfi), která se trochu opozdila na startu, a třetí Pardonii (Bully Pulpit), jež nesla nejvyšší zátež v poli 64 kilogramy. Trenér František Holčák připravil letos celkově již 14. vítěze a Zuzana Vokálková přijímala gratulace za vítězství letos poosmé.

V Ceně Zlínského kraje (3+, III. kat., 2200 m, 45.000 Kč), kde mohli podle průběhu dostihu reálně bojovat o vítězství jen tři koně, se dlouho držel na čele nejstarší kůň v poli Onegin (Orpen). V cílové rovině na něho zaútočili další dva soupeři, kteří se mu drželi po celý dostih blízko, a na Onegina nakonec zbylo až třetí místo. Pro první životní vítězství si na slušovickou dráhu přijel svěřenec trenéra Zdeňka Mimry GLAVALINO (Glavalcour) stáje Success CZ, který navázal na své velmi dobré výsledky z Mostu a pod taktovkou letos podruhé vítězného am. Jidnřicha Fabrise zvítězil o necelou délku před Wave of Gracie (Rocky of Gracie). Za třetím Oneginem doběhli s velkými rozestupy debutující tříletý Nevado (Fly to the Stars) a metry navíc v průběhu vytrvalecké zkoušky naběhající Merella (Blue Canari).

Úspěšný den Františka Holčáka byl korunován v dostihu nazvaném Vzpomínka na pana Josefa Šnajdárka (4+., steeplechase IV. kat., 3800 m, 50.000 Kč), kam vyslal zástupce stáje AGA - Vlachovice, čtyřletého KING´S SHILLINGa (Bellamy Road). Čtyřletý valach pod vedením Adama Čmiela ukázal při druhém startu na překážkách talent a dominoval o tři délky před letos poprvé startující La Millou (Mill Pond) a Dukem (Needham´s Fort). František Holčák dnes předstihl v šampionátu překážkových trenérů Stanislava Popelku a dostal se na čtvrté místo.

Start Ceny společnosti Stec SVT s.r.o. (3+, handicap V. kat., 2400 m, 15.000 Kč) se musel opakovat kvůli zranění žákyně Laubeové ve startovacích boxech a došlo tak ke zpoždění zbývajícího dostihového programu. Opakovaného startu se nezúčastnila nejen Fartmida (Midships), ale i Airuschka (Stormy Jail), jejíž jezdkyně Michaela Musialová se také na startu zranila. Dostih delší dobu vodila Portatile (Tiger Cafe), ale v nejlepší formě se ukázala zkušená HEURE (Scyris - Honora, Sebastian). Trenér Vladimír Derych klisnu svěřil ž. Martině Havelkové a ta ji dovedla při jejím 50. životním startu vítězně do cíle o necelé tři délky před mocně dotahující Galeonou (Stormy Jail), která cválala po většinu dostihu na konci pole. O krátkou hlavu zpět skončila Portatile. Martina Havelková dosáhla double a dostala se celkovým počtem 14 vítězství na pátou příčku v šampionátu před Jana Ráju.

Roli desetinové favoritky bez problémů splnila výborná CELESTE (Ryan - Call Me Xella, Rainbows For Life) v Ceně společnosti D Plast, a.s. (4+, prout. překážky III. kat., 3600 m, 80.000 Kč) a získala tak pro svou majitelku, Mgr. Irenu Uhlířovou, už třetí letošní vítězství v dostihu přes proutěné překážky. Sertash Ferhanov vedl klisnu více než polovinu dostihu vzadu pole, ale půl kola před cílem ji posunul dopředu a v posledním oblouku už byla Celeste na čele. V cílové rovině ještě finišovala Princess Ryana (Ryan), ale před poslední překážkou prudce vybočila a Patrick Boekhout tento její manévr nemohl ustát. Na druhé místě, 11 délek za vítězkou tak nakonec proběhl cílem Rock´n Robin (Robin des Pres). Třetí Kools Brother (Soldier Hollow) už ztrácel na vítězku 20 délek. Jako poslední se dostal do cíle čtvrtý Sacamiro (Camill). Sertash Ferhanov stáhl náskok vedoucího muže překážkového šampionátu Marcela Nováka na jedno vítězství. Trenér Radim Bodlák připravil vítěze již 9. dostihu v aktuální sezóně a o půl hodiny později ještě jednoho.

napajedla celeste3

Stáj U Krále Matyáše, UH a trenér Bodlák totiž byli úspěšní i v posledním dostihu odpoledne, Ceně Řeznictví a uzenářství Černocký (3l., prout. překážky IV. kat., 3300 m, 50.000 Kč). Půl kola před cílem přebrala aktivitu od vítězky z Mimoně Sochi (Tiger Cafe) Play Rocka (Pop Rock), ale finišem v cílové rovině jí o vítězství připravila letos debutující COSMIC MAGIC (Kamsin), která pod taktovkou mladé jezdkyně Veroniky Řezáčové dominovala při třetím životním startu o dvě a půl délky. Třetí místo získal Rampík (Maryidi).