Sázky na české dostihy provozované partnerem Jockey Clubu ČR společností Tipsport letos rostou. A to i v porovnání s loňskou sezónou, které přinesla zatím rekordní obrat od doby, kdy Tipsport uzavřel s JC smlouvu a stal se oficiálním provozovatelem sázek na tuzemské dostihy, zajišťující i obsluhu sázek chtivých diváků na závodištích.


Podle dat poskytnutých Tipsportem bylo za období od začátku sezóny do Velké červnové ceny včetně, tedy za prvních 14 dostihových dnů, na české cvalové dostihy vsazeno 23,785.361 Kč, zatímco v loňském roce za stejnou dobu dosáhl obrat o necelý milión korun méně - 22,828.730 Kč. Obrat vzrostl i přes výpadek streamu při dostihovém dnu v Lysé nad Labem, který s velkou pravděpodobností náběr snížil o stovky tisíc korun.

Nepřehlédněte: Ve věku 25 let uhynul Sholokhov. Plemeník, o jehož služby měli velký zájem i čeští chovatelé

Zatímco však celkový obrat stoupl, přímo na závodištích bylo vsazeno méně peněz. V loňském roce bylo u pokladen na českých závodištích vsazeno 9,901.030 Kč, letos jen 9,656.949 Kč, tedy o čtvrt miliónu korun méně. Vesměs však za tímto poklesem stojí objektivní důvody především v podobě počasí. Dobře to ilustruje letošní propršená Velká červnová cena, během níž bylo na závodišti vsazeno podprůměrných 630.211 Kč, zatímco před rokem činil náběr přímo v Chuchli 1,109.678 Kč.

Dostihovým sázkám se daří růst i v letošní náročné konkurenci, kterou reprezentuje nejen již proběhlé mistrovství světa v hokeji, ale také blížící se fotbalové Euro a Olympijské hry v Paříži.   

Miloslav Vlček    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net