Velmi zajímavou a atraktivní podívanou slibuje druhý klasický dostih letošní sezóny 99. Velká jarní cena (L, 3 hř+kl., 1600 m, 600.000 Kč). Koronavir změnil tradiční termíny, a tak na českých drahách zatím suverénní Rate (Reliable Man) bude tentokrát čelit novým soupeřům včetně vítězky Jarní ceny klisen Eternity (Power), která díky dvoutýdennímu odstupu prvních klasik zkusí získat double, kterým se naposledy mohla pochlubit všelibická ryzka Sparta (Ivory Tower) před 41 lety.

V Jarní ceně klisen jí k úspěchu pomohl skvělý odhad tempa Bauyrzhana Murzabayeva, jejího zítřejšího partnera ž. Jaromíra Šafáře čeká nezáviděníhodná role jeho výborný výkon napodobit.

Velká jarní bude též českou premiérou dvou nových posil velkokarlovické centrály, ze které vzešla už dlouhá řádka vítězů tohoto dostihu. Zaloužil se o ně především František Holčák, zítra se zdá, že papírově šancovějšího koně bude sedlat jeho syn Radek. Zoheyr (Born To Sea), kterého povede Jiří Palík, přišel z Irska s nadějným druhým místem v posledním startu a ratingem 92 liber. Lišák František sice vyšle koně s ratingem o 11 liber nižším, nicméně dostihově zkušejší Troop Commander (War Command), jemuž bude při české premiéře sekundovat Zdenko Šmída, má na svém kontě jedno vítězství a ani jeho nelze podcěňovat.

Vedle Eternity využily většího odstupu "jarních" klasik i Fraga (Holy Roman Emperor) s Davidem Liškou, která navzdory nepříznivému průběhu skončila v Jarní ceně klisen druhá, proměna životní debutu ve čtvrté místo v klasickém dostihu vyvolává u Zariannky (First Defence) otázku, kde může ležet strop její třídy. Svěřenkyni Zdeno Koplíka opět pojede Radek Koplík.

Vysoko sahají ambice týmu Shamalanna (Canford Cliffs), který by v neděli pod Martinem Laubem měl potvrdit oprávněnost přihlášky do italského derby. Překvapit může srbský rodák Markoni LP (Glavalcour), který po úspěších ve své domovině debutoval v Čechách třetí ve trojce, ale ukázal velmi pěkný závěr z konce pole. V sedle bude mít Petra Foreta. Stabilně se v nejlepší společnosti umisťuje Joganville (Rajsaman), kterému by měly více sedět delší tratě, ale opět pod Janem Rájou by mohl bodovat i nyní.

Kurzy na vítěze Velké jarní ceny. Kompletní sázkovou nabídku Tipsportu naleznete zde
kurzy vjc 20

Vedle klasického dostihu nabídne chuchelský mítink i velmi dobře obsazenou Velkou květnovou cenu (I.k., 4+, 1600, 150.000 Kč) a také první dostih Fitmin Cupu 2020. (miv)

Kurzy na vítěze Velké květnové ceny
kurzy velkakv

Související článek:

           Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net