Foret petr2V českém turfu, kde vztahy majitel - trenér či jezdec - stáj nepatří k nejstabilnějším, to byla jedna z nejdelších spoluprací. Osm a půl roku byl žokej Petr Foret spojen s dostihovou stájí Pegas Jiřího Trávníčka a v roli jezdecké jedničky bíločervených barev dosáhl většiny svých jedničkových úspěchů. V létě 2019 ze Zhoře odešel a stal se jezdcem na volné noze, nyní se na Vysočinu vrací. Už ale v jiné pozici.


"Domluvili jsme se s panem Trávníčkem na spolupráci tak, že do Zhoře budu třikrát až čtyřikrát týdně jezdit na práci," říká úspěšný žokej, který se nedávno vrátil z německého angažmá u trenéra Markuse Kluga, připravujícího koně slavného Röttgenu. "Nenastupuji jako stájová jednička, ve Zhoři jsou mladí jezdci Michal Hrouda a Daniel Vyhnálek a bylo by dobře, aby dostali šanci," vysvětluje žokej, který přesto věří, že bíločervený dres, v němž dosáhl svých největších úspěchů, oblékne také. "Bude to na domluvě, jak budu volný a jaký bude zájem," dodává s tím, že si nadále hodlá udržet status freelancera.

Nepřehlédněte: S trenéry před sezónou (27.) - Luboš Urbánek plánuje víc zahraničních startů

Zároveň nezakrývá, že nově domluvené angažmá tentokrát rozhodně nebude trvat tak dlouho jako to předchozí. "Do Čech jsem se vrátil hlavně kvůli Covidu a s ním souvisejících problémech na hranicích. Zatím nevím na jak dlouho, možná jen na několik měsíců. Pak bych se rád vrátil do Německa," dodává žokej, který by tak alespoň na čas mohl rozšířit stále se zužující nabídku zkušených domácích žokejů. V nejrušnějších sezónách se počet jeho startů v českých dostizích blížil hranici dvou set a podle statistik Jockey Clubu už na našich drahách odjezdil 1942 dostihů, z nichž 238 vyhrál. Jak tuto statistiku letos rozšíří ukáží následující měsíce. (miv)    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net