Pardubice zanr2Včera jsme na přání společnosti Lokotrans, majitele stejnojmenné úspěšné stáje, za kterou stojí Karel Jalový, publikovali dopis, v němž se Jalový a jeho společnost dotazují, zda Dostihový spolek a město Pardubice hodlají letos pořádat dostihy a který se zároveň nabídl jako případný záložní pořadatel pardubických dostihů. Dnes Dostihový spolek vydal tiskovou zprávu, v níž ujišťuje, že se na zahájení sezóny aktivně připravuje.

 
"První mítink by se mohl uskutečnit ve druhé polovině měsíce června, a to za předpokladu, že se potvrdí zprávy o dalším rozvolňování opatření vydaných vládou ČR v souvislosti s šířením onemocnění COVID-19," uvádí spolek v tiskové zprávě. Podle ní "finišují práce na dostihové dráze a v zázemí pro účastníky dostihového provozu, ale také na tribunách." Jak dále zpráva uvádí spolek "stále preferuje odběhnout dostihové mítinky za alespoň omezené účasti diváků."  Jejich zahájení tak významně ovlivňují opatření zavedená v souvislosti s šířením nemoci COVID-19 a postupné vlny jejich rozvolňování. "V případě, že budou informace o dalším uvolnění po 25. květnu 2020 potvrzeny a bude možné zahájení sezony s omezeným počtem diváků, uskuteční se Zahajovací dostihový den 20. června 2020," sděluje spolek skrze tiskovou zprávu.

Nepřehlédněte: Favoritkou Memoriálu Rudolfa Deyla Barthesa. Tipsport ji nabízí v kurzu 1,8:1

"Stále jsme v kontaktu s ministerstvem zdravotnictví, s epidemiology, se zástupci Poslanecké sněmovny a samozřejmě také s Jockey Clubem ČR. Prezident Bečvář je o našich plánech průběžně informován a od Jockey Clubu ČR máme přislíbenou podporu, která bude diskutována a definována v okamžiku schváleného termínu zahájení překážkové sezony,“ popsal aktuální stav ředitel Dostihového spolku a.s. Jaroslav Müller s tím, že začátkem příštího týdne Dostihový spolek a.s. předloží návrh nové termínové listiny a začne společně se zástupci Jockey Clubu ČR pracovat na propozicích pro sezonu 2020 na Pardubickém závodišti. Ředitel Müller současně upozornil, že s ohledem na postupné rozvolňování nebude Pardubické závodiště alespoň v prvních týdnech fungovat v běžném režimu, ale bude samozřejmě respektovat platná nařízení. „Uděláme vše pro to, abychom byli schopni sezonu 20. června zahájit. Z tohoto důvodu byl vypracován scénář možného využití kapacit areálu a rozmístění návštěvníků na závodišti. Toto schéma jsme poskytli kompetentním orgánům včetně ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha a jeho náměstka Romana Prymuly a jsme v průběžném kontaktu s nimi,“ dodal ředitel Dostihového spolku a.s. Jaroslav Müller. (miv)

zdroj: Tisková zpráva

Související článek:
Lokotrans se nabídl jako pořadatel dostihů v Pardubicích. Má obavy ze zrušení letošní Velké pardubické

    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net