podzimni 2020V hlavním dostihu dnešního mítinku v Mostě, dvojkové handicapové Podzimní ceně Charvát Group (3+, 2000 m, 90.000 Kč), potvrdil roli favorita čtyřletý svěřenec Filipa Neuberga valach GRIGRI DE LANCRAY (Rail Link), který po dvou jistých triumfech v letošních handicapech IV. a III. kategorie dnes stylem start-cíl a výrokem jistě 1 1/2 završil hattrick. Druhé místo obsadila nejméně zatížená Boruvka (Casamento) a třetí 62 kilogramy obtěžkaná Storm de Nuit (Vespone).


V sedle vítěze ukázala správná odhad tempa Vendula Korečková, která dovedla vítězně do cíle i tříletou KATHY AMES (Intello) v Ceně Jockey Clubu ČR (III.k., 3+, 1400 m). Kathy Ames, dcera úspěšné Kolymbie (Kyllachy), se sice narodila ve Francii, ale reprezentuje chov Jiřího Charváta, stejně jako další dnešní vítězka s francouzským suffixem REINE D'ARGENT (Kendargent), dcera v irských listed umístěné Reglisse (Verglas). Ta se již v chovu úspěšně uvedla vítězem Karpatské ceny Res Judicata (Jukebox Jury), který letos přešel do překážkového provozu. Zatímco Kathy Ames a Reine d'Argent již běhají v jiných než modrožlutých barvách bývalého prezidenta Jockey Clubu, dvouletá JEAN BLUE (Blue Coral - Jean Green, Green Tune), která svůj debut proměnila v Ceně společnosti Tipsport (III.k., 1400 m) ve vítězství a odstartovala unikátní chovatelský hattrick, reprezentuje i Charvátovu stáj.

NN20 kathyames
NN20 reinedargent

Žokej Jan Verner, který dovedl vítězně do cíle jak Jean Blue tak Reine d'Argent, ziskem dvou bodíků přeskočil Tomáše Lukáška a posunul se se 17 vítězstvími do čela průběžného šampionátu jezdců.

Dnes to v Mostě vůbec byl den plný doublů. Další získala amatérka Sabina Mokrošová, která vyhrála s TANITSCHKou (Wiesenpfad) a MONTALIE DE CERISY (Montmartre), Tanitschka je navíc polosestrou osmiletého TAPAJA (Sabiango), který uspěl v úvodním v Podzimním mosteckém sprintu (hdcp IV.k., 3+, 1200 m). Sourozenci se sice narodili v Německu, ale jejich chovatelem je Peter Kršák.

Den, v němž se dařilo koním českých chovatelů, byť většinou narozeným za našimi hranicemi, dobře ilustrovalo i již třetí letošní vítězství napajedelské odchovankyně MONJOUET (Pouvoir Absolu - Rabbit Montjeu, Montjeu) ve službách Rabbitu Trhový Štěpánov v Ceně Dostihového klubu (hdcp IV.k., 1800 m). (miv)

NN20 monjouet2     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net