chuchle chapZ dostihového závodiště ve Velké Chuchli se po dvou letech vlastnictví rodiny Vítkových postupně stává multifunkční sportovně-kulturní areál. Díky stamilionovým investicím se výrazně zmodernizovalo nejen zázemí pro jezdce i návštěvníky, ale vznikl zde i prostor pro parkury nebo třeba designový hotel přímo v tribunách, uvádí Chuchle Arena Praha v dnes vydané tiskové zprávě

S cílem přivést do areálu také kulturu a umění zde dnes byla odhalená sedm metrů dlouhá ocelová socha žraloka od známého českého umělce, prof. ak. soch. Michala Gabriela.

Poslední dva roky ve Velké Chuchli znamenaly obrovské změny a tvrdou práci. „Počínaje zimou roku 2018, tedy ihned po vstupu nových majitelů, byly zahájeny stavební a jiné práce. Jejich dosavadní objem činí za toto relativně krátké období celkem 277 milionů korun,“ uvádí Martin Pecka, ředitel Chuchle Areny Praha a dodává: „Velký důraz při výběru všech dodavatelů klademe na to, aby byli lokální a podporovali jsme tak české firmy.“

Velkým krokem bylo vybudování kompletně nového parkurového areálu uprostřed oválu dostihové dráhy. „Hledali jsme moderní řešení, které neovlivní dostihový provoz, a naopak jej vhodně doplní. Dosavadní celková investice do tohoto úseku dosáhla k hranici 110 milionů Kč. Nově zbudovaná infrastruktura má navíc využití nejen u parkurů, ale i u dalších akcí,“ upřesňuje Martin Pecka.

Souběžně s renovacemi ve venkovních částech areálu pak probíhají i práce v interiérech. Již v roce 2018 byl renovován prostor malé sázkové haly a restaurace. Na sezonu 2019 pak byly připraveny nové salonky pro návštěvníky dostihů v pátém patře a prostor Derby Club Prague. V průběhu letošní zimy byly dokončeny hotelové pokoje po rekonstrukci původní ubytovací části, která byla v naprosto dezolátním stavu. Ubytování v designových pokojích nyní neslouží pouze pro jezdce, ale i pro každého, kdo chce nevšední ubytování zažít. Rekonstrukcí prošly dále také stáje a zázemí pro závodníky, tedy například šatny žokejů a dostihové vážnice.

V současné době aktivně v areálu trénují a závodí dostihoví rovinoví koně, své tréninkové sídlo zde mají dva jezdecké oddíly Městské policie Praha, konají se zde pravidelně klusácké dostihy a turnaje polo a od roku 2019 i parkurové závody. Aktivně zde působí Střední škola dostihového sportu a jezdectví, která využívá všechny původní i nové tréninkové a závodní plochy. Na děti je pamatováno i ve vlastním provozu závodiště, od minulého roku je zde provozována jezdecká akademie pro začátečníky i pokročilé.

P6250228

Cílem do budoucna je vybudování moderního, multifunkčního areálu, který nejenže bude plně k dispozici pro různorodé koňské aktivity, ale bude zároveň sloužit i pro jiná sportovní odvětví, která mohou v Chuchli najít novou příležitost při svém fungování – v letošním roce to bude například závod v přespolním běhu,“ říká Martin Pecka. „Další investice však nepřicházejí v úvahu. Stále totiž není vyřešená situace ohledně pozemků, a to nám další rozvoj areálu zásadně znemožňuje,“ uzavírá.

Ocelový žralok jako dominanta parkurového prostoru

K modernímu areálu, který žije sportovním a společenským životem, bezesporu patří i kultura a její různé formy. Chuchle Arena Praha má za cíl návštěvníky překvapovat, inspirovat a také obohacovat. Žralok, jehož socha nově zdobí parkurovou zónu, je symbolem síly a odvahy. „Přesně to bylo potřeba, když se noví majitelé rozhodli závodiště, které bylo v technickém rozkladu, převzít a zavázat se k tomu, že z něj vytvoří multifunkční, společensko-kulturní a samozřejmě sportovní areál na světové úrovni. Je pro nás navíc důležité, že dílo pochází od českého sochaře, protože právě českým umělcům chceme dát v Chuchli příležitost,“ vysvětluje Martin Pecka.

zdroj: Tisková zpráva


Chuchelská proměna ve fotografiích

boxy p boxy n
původní boxy na ustájení nové boxy
ascot p ascot n
původní salonek ASCOT nová podoba salonku ASCOT
derby pp derby p
původní salonek Derby Club Prague a jeho nynější stav
president p president n
původní salonek President Suite nový salonek President Suite
pokoj p pokoj n
ubytování - původní stav pokoje současný stav pokoje
satny p satny n
původní stav šaten jezdců  a jejich současná podoba


    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net