Gejzir BrnoDvanáctiletý GEJZIR (Generous) se podle očekávání prosadil v hlavním dostihu v Netolicích, Velké ceně Galopp News – Velké ceně Netolic (4+, cross country, III. kat., 4100 m, 80.000 Kč). Hnědák, který loni přešel k trenéru Vladimíru Vinklárkovi a reprezentuje stáj Vinklárek - Dešná, drtí letos soupeře na menších drahách. Dnes završil hattrick a opět měl v cíli na své soupeře velkou převahu. Vítězství docílil pod vedením jezdce Michala Kubíka. Odpoledne bylo také úspěšné pro trenéra Radka Holčáka a ž. Vokálkovou, kteří dosáhli double.

Michal Kubík provedl Gejzira cílem tradičního hlavního dostihu na zdejší dráze, "Velké netolické", s šestidélkovým náskokem na La Sorbonu (Security Risk), za níž o tři čtvrtě délky zaostal třetí Rabbit King's Best (King's Best). Jako poslední cíle dosáhl s odstupem polokrevný Tymian (Minds Music), zatímco Dajuka (Jukebox Jury) a Mister Westminster (Hurricane Run) se do cíle nedostali. Trenér Vladimír Vinklárek prožívá svou nejúspěšnější sezónu od roku 2007, letos už připravil vítěze šesti dostihů. O polovinu prvenství se zasloužil právě Gejzir.

Na první dostih dnešního dostihového dne v Netolicích, Handicap Šindelář Spedition s. r. o. (3+, handicap IV. kat., 1600 m, 30.000 Kč), určitě bude dlouho ráda vzpomínat amatérka Tereza Jedličková získávající od malička jezdecké zkušenosti pod dohledem trenéra Josefa Bartoše staršího a jeho rodiny. Mladičká jezdkyně si totiž při teprve své druhé účasti v dostihu dokázala připsat vítězství - a to o hlavu v sedle šestileté klisny KATRYEN (Ryan - Katrina Bee, Captain Ryo), kterou připravuje v Mlékojedech zmíněný Josef Bartoš st. Katryen se tak prosadila vítězně podruhé v životě (na vítězství čekala bezmála tři roky) a s druhou nejnižší hmotností v poli 51 kg porazila někdejšího účastníka derby Ruml Cimpr Campra (Makfi). Třetí příčku získal Big Bobby (Big Bad Bob). Škoda ztráty na startu Power Angela (Dark Angel), který pěkně finišoval na čtvrté místo. Vítězka patří stáji Borohrádek, pro kterou to bylo premiérové vítězství v dostihu.

Další boj o vítězství byl k vidění hned v následujícím dostihu, Ceně Envisan – Gem a. s. – Prostor Design s. r. o. (3l., IV. kat., 1600 m, 30.000 Kč). Svěřenkyně trenérky Pejškové CENNIE (Fast And Furious - Carrie, Tribal Instinct) počátkem června při své první účasti v dostihu nevstoupila do startovacích boxů, ale dnes svému týmu vše vynahradila a poté, co poprvé absolvovala trať dostihu, pod vedením Michala Hroudy o krátkou hlavu porazila Perseona (Gale Force Ten). Třetí místo získal Temigin (Mikhail Glinka) s další mladou jezdkyní od trenéra Bartoše, Terezou Winterovou. Vítězka hájící barvy stáje Hippolit Star - Pejšková je druhým potomkem jedničkové Carrie.

Následující Cena Města Netolic (3+, III. kat., 1200 m, 45.000 Kč) byla zajímavá také návratem vítěze šesti jedničkových dostihů Kendyho (Ransom O´War) po více než čtyřech letech na dráhu. Do sedla jedenáctiletého ryzáka se vyhoupl Radek Koplík, který byl u všech jeho významných vítězstvích. Kendy stačil dnes na osmé místo. Snadného vítězství ve sprintérském dostihu už potřetí za sebou docílila matadorka YORDANA (Egerton - Yokodara, Dara Monarch), která pod taktovkou své stálé jezdkyně Zuzany Vokálkové triumfovala o tři a půl délky před Stormicem (Stormy Jail) a Maydou (Approve), která naposledy startovala v dubnu. Vítězka reprezentuje stáj Elpam CZ a trénuje ji Radek Holčák.

N19 yordana

Uplynulo půl hodiny a ž. Zuzana Vokálková a trenér Radek Holčák přebírali čestné ceny znovu. V Ceně  Galopp reporter (3+, IV. kat., 3000 m, 30.000 Kč) docílil už třetího prvenství v aktuální sezóně král malých drah SARAS (Hurricane Run), který tak celkově získal pro svého majitele K-K Metal a.s. už dvanáctý triumf. Tentokrát s nejvyšší vahou v poli 63,5 kg měl u cílového mezníku náskok čtyř délek na vítěze ze Světlé Hory La Corala (Blue Coral) a na startu ztrativší třetí Loop Love (Manduro), kteří spolu bojovali o druhé peníze.

Pro první životní vítězství si do Netolic přijely svěřenkyně trenéra Koplíka ABONDANCE (Zanzibari) hájící dostihové barvy stáje Cikáda a také její jezdkyně amatérka Kateřina Kuntová. Společně se prosadily v Ceně Střední školy dostihového sportu a jezdectví Praha – Velká Chuchle  (3+, handicap V. kat., 1800 m, 15.000 Kč) o dvě a půl délky před matadorem Montepucinim (Royal Assault), který o krk vybojoval druhé peníze před Lady´s Manem (Midships).

Program v Netolicích zakončila Steeplechase EKOS Netolice, v.o.s., František Kocár, SVITÁK s. r. o., Nováček a spol., (4+, steeple, V. kat., 3600 m, 30.000 Kč), kde získal své první vítězství na překážkách a také první vítězství pro svého majitele Pure Nutrition IDEAL CHOC (Kendargent), který absolvoval pod vedením trenéra Josefa Váni staršího čtvrtý start. Za asistence ž. Jana Kratochvíla naznačil potenciál šestidélkovým vítězstvím před Markosem (Durante Alighieri). Třetí Lorie (Suteki Shinsukekun) už byla daleko zpět. Dostih dokončili jen čtyři koně z devíti startujících.