aldar2Čtyři a půl kilogramu dostal přidáno za včerejší výkon ve Velké jarní ceně holdingu Rabbit vítězný hnědák Aldar (New Approach), který se tak vrátil na čelo průběžného handicapu tříletých koní, týden okupované Dumnonií.


Ještě více si polepšil Tamarind Cove (Galileo), který dostal přidáno 9,5 kg a je nyní s 91,5 kg na druhém místě, o půl kila výše než třetí Dumnonia (Silver Frost). V handicapu následuje Sirius Shine (Sir Percy), který letos debutoval a handicapeři mu přidělili známku 90,5 kg, a Lorpen (Orpen), který dostal přidáno 8 kg a má aktuálně 86,5 kilogramu. Za zmínku stojí též známka 82,5 kg pro včerejšího působivého trojkového vítěze Touch of Genius (Galileo).  

Aldar je v posledním desetiletí druhým nejlépe hodnoceným vítězem Velké jarní ceny za loňským vítězem Simply Ozzy, který dostal 95 kg. Stejnu známku jako Aldar vyběhl před dvěma lety Talar. Vítěz z roku 2012 Mystic Swing byl tehdy hodnocen 90 kg, o rok dříve úspěšný Chardonney Tcheque 92 kg a slovenský Innovator, který zvítězil v roce 2010, 90 kg. Kilogram pod letošním vítězem byl podle handicaperů Age of Jape, úspěšný v roce 2009, vítězové předchozích dvou ročníků Dick Morris a Lord Silvano dostali shodně 91 kg, vítěz z roku 2006 De Roberto 91,5 kg. 
    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net