foal wakalauara24Pozdnější datum narození, ale exteriér slibující tento malý handicap snadno eliminovat. To nabízí další letošní zajímavé hříbě českého chovatele, ve středu v jednu hodinu ráno na francouzském Haras de Beaufay narozený hřebeček z bývalé elitní sprinterky Waka Laury (Windsor Knot). Otcem hřebečka je nyní v Hřebčíně Vlachovice působící Pouvoir Absolu (Sadler's Wells), s nímž Waka Laura již dala zimní královnu a klasicky umístěnou Willemine.


Chovatelem hříběte je pan Adam, v jehož barvách běhala a nyní i působí v chovu také výtečná Wellunca (Egerton). "V majetku jí ale máme tři a o hříbata se střídáme," vysvětluje trenérka a nyní i chovatelka Hana Kabelková.

Waka Laura, vítězka pěti sprintů nejvyšší kategorie, má už čtyři startující potomky. Mimo zmíněné Willemine (Pouvoir Absolu), která vedle Ceny zimní královny (L) zvítězila i ve Velké podzimní ceně (I.k.) a obsadila třetí místa v Oaks u nás i na Slovensku, je Waka Laura matkou šestinásobného vítěze Wakai Go (Stormy Jail), který vyhrál dva dvojkové dostihy. Sedm umístění z devíti startů dosud získal na Slovensku připravovaný pětiletý Wakario (Amico Fritz), tříletý Wanna Go (Wireless) tuto neděli v Chuchli nepříliš úspěšně debutoval.  

Nepřehlédněte: Do výborně obsazené první kvalifikace míří dva vítězové Velké pardubické a čtyři z pětice nejlepších loňské Velké

Výběr letošního partnera připadl na Daniela Adama, který pro klisnu vybral velmi zajímavého plemeníka - v chovu debutujícího pětiletého Angel Bleu. Na Montfort et Preaux stojící Hřebec běhal od dvou do čtyř let, kdy z 18 startů vytěžil 7 vítězství a 6 umístění a vydělal 613.687 liber. Získal dvě Gr.1 umístění, obě jako dvouletý, kdy nejprve zvítězil v Prix Jean-Luc Lagardere (Gr.1, 1400 m) v Longchamp a následně i v Criterium International (Gr.1, 1600 m) v Saint-Cloud. Hřebec je synem vynikajícího Dark Angel (Acclamation), otce raných a rychlých koní, a Galileovy dcery Cercle De La Vie, pravé sestry Gr.1 véítězů Highland Reel a Idaho. Ve své úvodní sezóně připouští za 9.000 €. (miv)  

foal wakalaura24b      Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net