Včera ráno uhynul ve věku 22 let REDOUTE'S CHOICE (Danehill). Hvězda týmu plemeníků mocné Arrowfield Farm byla uspána po "traumatické ztrátě pohyblivosti, která nemohla být obnovena navzdory intenzivní péči veterinářů i týmu Arrowfield Farm," uvedl hřebčín, pro který je odchod hřebce obrovskou ztrátou.

"Je těžké představit si Arrowfield bez něj," uvedl šéf Arrowfieldu John Messara, který tak nejlépe vystihl, jak klíčový byl hřebec pro úspěch australského hřebčína v posledních dvou dekádách. 

Redoute's Choice byl hvězdou již na dráze, kde z 10 startů získal 5 vítězství, 1 druhé a 2 třetí místa a vydělal 1,567.850 australských dolarů. Vyhrál jeden z australských vrcholů pro dvouleté Blue Diamond Stakes (Gr.1), ve třech letech uspěl mj. v Manikato Stakes (Gr.1) a Caulfield Guineas (Gr.1).

Do chovu odešel v roce 2000 na Arrowfield Farm, kde strávil celou svou chovnou kariéru s výjimkou sezón 2013 a 2014, kdy působil jako pendler i ve francouzském Haras de Bonneval. Otec 163 blacktype vítězů, kteří tvoří 8% všech jeho potomků, jež dosáhli dostihového věku, dal celkem 34 Gr.1 vítězů a získal tři tituly celkového šampióna australských plemeníků v sezónách 2005-6, 2009-10 a 2013-14. 

Proslul především jako špičkový otec dvouletých koní a jeho připouštěcí poplatek se v Austrálii vyšplhal až na 330.000 australských dolarů. Stejně dobře, jako jeho otec Danehill, si vedl i v roli otce plemeníků, jak dokazují jména jako Stratum, Snitzel či Not A Single Doubt. Podle databáze Blacktypepedigree.com již jeho synové dali 274 blacktype vítězů včetně 45 Gr.1 vítězů, skvěle si vedou v chovu i jeho dcery, matky 85 blacktype vítězů, z nichž 13 uspělo v Gr.1 dostizích.

V českém turfu jeho krev nejlépe reprezentoval předběžný favorit předloňského derby Palazzo Corsini (Galileo), jehož matka Melito je dcerou Redoute's Choice, v péči Václava Luky byly krátce dvě jeho dcery Greshnitsia a Kazaroza ze stáje Viktora Timoshenka. (miv)    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking