Tullamore derby2Po čtyřech sezónách v chovu Milana Foukala se vítěz Českého derby, slovenské Velké jarní a nejlepší tříletý hřebec sezóny 2008 TULLAMORE (Theatrical) stěhuje. Jeho novým působištěm je stanice Vlčeves nedaleko Tábora, kde v chovu Ing. Zdeňka Mareše bude připouštět za poplatek 8.000 korun za březí klisnu, klisny s GH nad 70 kg za 3 tisíce.

 
Hřebec, který se ve čtyřech letech jako první v Česku trénovaný kůň postavil na start největšího evropského dostihu Prix de l'Arc de Triomphe a v pěti letech vyhrál Velkou dubnovou cenu a Memoriál Vlastimila Smolíka, byl zařazen do chovu již v roce 2013 v tehdejším Maksa Stud, nicméně z tohoto působení nezanechal žádného startujícího potomka. V následujícím roce nepřipouštěl, poté stál v Nových Hradech, odkud přešel k MIlanu Foukalovi. Dosud mu vyběhl jediný potomek.

Tullamore, zakoupený jako dvouletek na breeze-up dražbě za 51.000 €, je synem nejúspěšnějšího Nureyevova (Northern Dancer) syna v chovu Theatricala a americké Gr.3 vítězky Bungalow (Lord Avie), matky blacktype vítězky Cottage Rose (Magloire). (miv)

Calistgittulka
Tullamoreho loni narozená dcera (vpravo) z Calistegie (Nombre Premier), druhé v Jarní ceně klisen. Vedle ní stejně stará vrstevnice po Footstepsinthesand.

     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net