Na přelomu roku přišel uhynul ve věku pouhých 13 let hnědák Sharpour (Desert Sun), vynikající mílař, mj. držitel časového rekordu v polské Sluzewieci, který od sezóny 2013 působil v chovu Josefa Pšurného v Uherském Ostrohu.  


Zástupce červenomodrobílých barev stáje YOKO absolvoval od tří do osmi let na dráze celkem 48 startů, z nichž 15 proměnil ve vítězství a v dalších 19 se umístil, za což získal 2,138.780 Kč. Ač v úvodu kariéry zkoušel (bezúspěšně) štěstí i na delších distancích (v Derby i St. Leger ale doběhl poslední), následující sezónu otevřel vítězstvím na distanci 1800 metrů a do konce kariéry už běhal jen dostihy s ditancí kolem míle. K největším úspěchům patří vítězství ve Velké ceně Prahy (Gd3) v roce 2009, kde porazil elitní mílaře Blue Corala a Iryklona, triumf ve Velké květnové ceně (L) ve stejném roce (zopakovaný o 2 roky později) a také čtyři vítězství v Lázeňské míli v Karlových Varech.Sharpour při vítězství v Nagrodě Rzecznej (L) ve Sluzewieci, kde překonal místní rekord na míli

Několikrát změřil své síly i s konkurencí v zahraničí. V Polsku podal skvělý výkon v Nagrodě Rzecznej (L), v níž překonal časem 1:35,50 tamní traťový rekord na 1600 metrů, dokonce 8x se představil francouzským divákům, kde bylo jeho největším úspěchem třetí místo v Prix Jurietti ve Vichy, v dostizích blacktype neuspěl.

V chovu působil od roku 2013, loni měl na dráze první tříletý ročník. Podle statisti Katalogu plemeníků mu zatím vyběhlo 12 potomků (9 z úvodního ročníku, 3 z ročníku druhého), z nichž 5 zvítězilo v celkem 6 dostizích a společně vydělali 197.665 Kč. Jeho zatím nejúspěšnějším potomekm byla dvojnásobná vítězka Turengo. (miv)

    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net