Seventy Smile2Zajímavé zprávy pro náš chov přinesly včerejší výsledky maďarských koní, a to jak na jejich domovské dráze v Kincsem Parku, tak i v italském Miláně. Tam nejen dominoval dvouletý Ponntos (Power) ze stáje MUDr. Evy Nieslanikové, ale na blacktype vítězství tam útočil maďarský odchovanec Cirfandli.

 
Ten finišoval těsně o nos druhý v Premio Chiusura, listed dostihu na 1400 metrů o vysokou dotaci 50.600 €. Cirfandli už status blacktype koně získal před dvěma lety, a to právě v tomto dostihu, v němž tehdy doběhl třetí  (viz starší zpráva). Letos tento výsledek nejen potvrdil, ale ještě zlepšil. Cirfandli je synem někdejší hvězdy maďarského turfu sprintera Overdose (Starborough), pozornosti by neměla uniknout ale ani jeho matka Chiaraluna, která se narodila na Slovensku a jejímž otcem je dříve v českém chovu působící ryzák Bully Pulpit (Pulpit).

V Kincsem Parku včera pokračovala tamní sezóna a vrcholem dne byla dvouletým věnovaná Magyar Kétévesek Nagydíja (Elite kat.) na 1400 metrů o 1,5 miliónu forintů. V ní na předešlá dvě vítězství jistým dvoudélkovým úspěchem navázala hnědka SEVENTY SMILE, dcera dvojnásobného českého Koně roku Shamalgana (Footstepsinthesand), narozená z připuštění své matky v době, kdy Shamalgan působil ve Střelicích. Seventy Smile dosud vyběhla 4x, po druhém místě v seznamovacím startu už v žádném z dalších nenašla přemožitele a tím včerejším stanula na čele tamních dvouletků domácího chovu.

Zajímavá jsou i další místa. Druhé a třetí obsadili odchovanci Bábolny Shy Boy a Turbina, potomci nyní na Slovensku působícího Move Your Vision (Galileo), mj. druhého z Českého derby 2012 za Kadynym. Čtvrtý doběhl Marshallow, což je zase syn Bully Pulpita, pocházející z jeho prvního maďarského ročníku. (miv)  

Nepřehlédněte: Jak si vedou "čeští" plemeníci ve Francii? O Shamalgana zájem rapidně klesl, o Bathyrhona naopak roste     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net