shiketanZatímco u nás jsme koně, jehož oba rodiče zvítězili v našem derby, neviděli minimálně půl století, v neděli jeden takový, respektive taková, startovala v derby v Kazachstánu, kde doběhla na čtvrtém místě.

Klisna z chovu Ardaka Amirkulova se jmenuje Shiketan a jejím otcem je vítěz Českého derby z roku 2007 Medeo (Monsun) a matkou Ohne Sorge (Royal Solo), která v Českém derby triumfovala o 4 roky dříve. Shiketan byla jediným domácím odchovancem na startu derby, ze kterého si vítězství odnesl v USA narozený Make Memories (Street Cry)

Kazašské derby má doma klasifikaci Gd1 dostihu a běží se o milión kazachstánských tenge (cca 67 tisíc korun). Jeho sportovní úroveň asi nejlépe dokumentuje video z kanálu almaatského závodiště. (miv)