Navzdory vysokému zájmu o jeho služby zůstane i v nadcházející připouštěcí sezóny poplatek za služby ryzáka EAGLE TOP (Pivotal) na stejné úrovni jako letos. V Hřebčíně Střelice bude opět připouštět za 26.000 Kč za březí klisnu, splatných k 1. říjnu 2019.


Eagle Top v letošním roce připustil 54 klisen, což je dvojnásobek počtu klisen, které připustil ve své první sezóně v roce 2017 v anglickém Hedgeholme Stud, kde připouštěl za 3.000 liber. Z úvodního anglického ročníku se zatím na evropských dražbách objevil jediný potomek, odstávče z nestartovavší Dutch Girl (Dutch Art), které však na Goffs UK December Sale nového majitele nenašlo.

Eagle Top v péči Johna Gosdena absolvoval 11 startů, 2x zvítězil, 2x doběhl druhý a jednou třetí, vydělal 497.433 liber. Jeho největším úspěchem bylo vítězství v King Edward VII Stakes (Gr.2, 2400 m) v Ascotu, kde o 3 1/4 délky zdolal O'Brienova Adelaide (Galileo), pozdějšího vítěze Secretariat Stakes (Gr.1) a především Cox Plate (Gr.1), cenné je i jeho těsné druhé místo, nos za Postponed, v King George IV and Queen Elizabeth Stakes (Gr.1, 2400 m).

Hřebec je synem úspěšného plemeníka Pivotala (Polar Falcon), excelentního sprintera a otce 146 blacktype vítězů. Matka Gull Wing (In The Wings), listed vítězka, je polosestrou vítězky anglických a irských Oaks Sarisky (Pivotal), šampiónky tříletých klisen v Evropě, a vedle Eagle Top dala též Wings of Desire (Pivotal), pravého bratra Eagle Top, předloňského vítěze Dante Stakes (Gr.2), který taktéž doběhl druhý v King George VI & Queen Elizabeth Stakes (Gr.1) a po skončení dostihové kariéry jej pro svůj chov získala jihoafrická Heversham Park Farm. (miv)

        Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net