AyahuascaTéměř pět desítek plemenných hřebců letos působí v polském plnokrevném chovu. To alespoň uvádí Polski Klub Wyscigow Konnych (PKWK) na svých stránkách, kde zveřejnil seznam plemeníků anglického plnokrevníka, působících letos v chovu.


V něm sice chybí hřebci Stadniny Pegaz, včetně polského šampióna Ecosse (Peintre Celebre) a nově do chovu zařazeného Cacciniho (American Post), vítěze Polského derby i Velké varšavské, umístěného v listed v Německu (všechny tři jsme doplnili), jinak by snad mohl být seznam kompletní. 

Oproti loňsku polský chov posílilo několik zajímavých plemeníků a také do něj našlo cestu několik plemeníků, kteří svou chovnou kariéru začínali u nás. K těm patří šampión sprinter Scyris (In Camera), ale též někdejší napajedelský plemeník Fairlypi (Pivotal), otec vítězky Oaks Merlyp, který od nás odešel do maďarského chovu.

O nejzajímavější posile polského týmu plemeníků jsme Vás již informovali - je jí pětinásobný Gr.1 vítěz a otec loňského vítěze italského Derby Ramonti (Martino Alonso), pronajatý do SK Moszna. Zajímavým plemeníkem je i druhý z německé Velké jarní Global Bang (Manduro) v SK Iwno, kde nově též působí i v USA narozený Ayahuasca (Johar), trávový šampión v Peru, kde vyhrál tři tamní Gr.2 dostihy, ale v anglickém turfu se mu posléze na tyto výsledky navázat nepodařilo. (miv)  

 Plemeníci v polském chovu 2018

plemeník nar. rodokmen držitel
STAR POKER (IRE) 2010 Footstepsinthesand – Samphire Red, Sri Pekan SK Moszna
RAMONTI (FR)  2002 Martino Alonso - Fosca, El Gran Senor SK Moszna
GOLDEN TIROL (GER) 2006 Is Tirol – Goldglockchen, Bin Shaddad Sabina Plavac
EXCITING LIFE (IRE) 2008 Titus Livius – Puerto Oro, Entrepreneur Sabina Plavac
DAREDEVIL (IRE) 2009 Montjeu – Lightning Queen, Thunder Gulch Sabina Plavac
ORIENT ROCK (IRE) 2007 Rock of Gibraltar – Oiseau Grise, Linamix Sabina Plavac
ARITHMANCER (USA) 2007 Kingmambo – Chimes of Freedom, Private Account Sabina Plavac
ECOSSE (FR) 2000 Peintre Celebre – Elacata, Acatenango Andrzej Zieliňski
PRINCE OF ECOSSE (POL) 2009 Ecosse – Princess Dancer, Suave Dancer Andrzej Zieliňski
CACCINI (FR) 2013 American Post - Courances, Simon du Desert Andrzej Zieliňski
DUKE OF ZAMINDAR (IRE) 2010 Zamindar – Dalannda, Hernando SK Widzów
SAN MORITZ (POL) 2004 Roulette – Santa Monika, Who Knows SK Widzów
EXALTATION (IRE) 1998 Rainbow Quest – Carnival Spirit, Kris SK Krasne
FAIRLYPI (IRE) 2004 Pivotal - Fairly Grey, Linamix SK Krasne
BIG LUCK (IRE) 2008 Choisir – Beginners Luck, Key of Luck Grzegorz Nalecz
CAMERUN (IRE) 2008 Singspiel – Cantaloupe, Priolo Stanislaw Wišniewski
OCTOBER (USA) 2008 Kingmambo – Quarter Moon, Sadler‘s Wells SK Kozienice
EMPEROR AJEEZ (IRE) 2010 Holy Roman Emperor - Belle of Honour, Honour and Glory  SK Kozienice
DRUID MAGIC (GB) 2014 Zamindar - Never Fade, Dansili SK Kozienice
VIRITIM (POL) 1996 Winds Of Light – Vioda, Dakota Michal Rybaczyk
JAZZMAN (POL) 1997 Stelvio – Jarva, Babant Jacek Jankowski
TAJFUN (POL)  2013  Jazzman - To Ta, Dakota   Jacek Jankowski 
NOEL (GER) 1995 Acatenango – Noble Princesse, Windwurf Marcin Kaszubowski
ENGLAND RULES (IRE) 2008 Aussie Rules – Nymph Echo, Mujtahid Emma Zamoyski
TEMPELWÄCHTER (GER) 1994 Acatenango – Tempelwache, Königgstuhl SK Iwno
JOVELLANOS (POL) 2005 Jape – Jovanka, Enjoy Plan SK Iwno
AYAHUASCA (USA) 2010  Johar - Eulogize, Pivotal  SK Iwno 
GLOBAL BANG (GER)  2010 Manduro - Goonda, Darshaan  SK Iwno 
DZEJP (POL) 2000 Jape – Drzazga Tadeusz Stasienko
RAVIS (POL) 2012 Irocco – Rycheza, Kilimandzaro Przemysław i Jarosław Łucki
RUTEN (USA) 2005 El Prado – Rash, Miswaki Wiesław Saniewski
POLISH MOVIE (USA) 2009 North Light – Idle Quest, Coronado‘s Quest Wiesław Saniewski
DZIONCIO (POL) 2012 Nowogródek – Dorsjana, Professional Tomasz Janczak
KOKO (POL) 2012 Needham‘s Fort – Kasanna, Professional Tomasz Janczak
INFORMATYK (POL) 2006 Delator – Infanteria, Jape Adam Śliwa
ALASKA RIVER (GER) 2004 Anabaa – Ariosta, Scenic Krzysztof Dobosz
ARAMUS (CHI) 1997 Royal Danzig – Anysha, Baalbek SK Jaroszówka
GRAND PRESIDIUM (USA) 2002 El Prado – Tipperary Melody, Rahy Januszewie
HIPOLINER (POL) 2003 Belenus – Hipozetta, Who Knows SK Jaroszówka
GRAND PRESIDIUM (USA) 2002 El Prado – Tipperary Melody, Rahy Januszewie
SCYRIS (POL) 2000 In Camera - Scytia, Euro Star Dariusz Śmichura
CHARIOT (POL) 2013  Sorbie Tower - Czeneka (Winds of Light)  Sylwester Januszewski 
JURAND (POL) 2004  Enjoy Plan - Junona, Omen  Malgorzata Maliszewska 
DON CORLEONE (GB)  1992  Caerleon - Dance By Night, Northfields  SO LACK 
ALBAICIN (POL)  2014  Sorbie Tower - Amarna, Great Lakes  SO LACK 
LEADING COURT (POL)  2004  Royal Court - Leading Question, Primo Dominie  Krzysztof Kamczyk 
SZUMAWA (GB)  2011  Dylan Thomas - Marie de Blois, Barathea  Krzysztof Szuminski 

zdroj: PKWK




 







    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking