Into mischief3Plemeník americké Spendthrift Farm INTO MISCHIEF (Harlan's Holiday) pro příští rok významně podraží. Otec letošního vítěze Kentucky Authentica, v jehož letošním tříletém ročníku září i vítězka Acorn Stakes (Gr.1) či Test Stakes (Gr.1) Gamine, bude připouštět za 225.000 dolarů.

 
To je o 50 tisíc více, než za kolik připouštěl Into Mischief v letošním roce, přičemž teprve v roce 2018 se poprvé dostal na šestimístnou sumu - rovných 100 tisíc dolarů. Hřebec, který na dráze absolvoval pouhých 6 startů, z nichž polovinu vyhrál včetně Gr.1 CashCall Futurity ve dvou letech, přitom v roce 2009 začínal připouštět jako "private" a o rok později za jeho služby Spendthrift Farm žádala jen 10 tisíc dolarů. V letech 2011 a 2012 dokonce připouštěl za pouhých 7.500 dolarů, od té doby však jeho cena kontinuálně roste. A jak známo - úspěch plodí úspěch. Letošní tříletí jsou výsledkem připouštění z roku 2016, kdy hřebec stál ještě 45 tisíc dolarů, s rostoucí cenou se u něj stále více koncentrují špičkové klisny, které by měly hřebci pomoci k dalším skvělým potomkům. Už nyní je otcem 80 blacktype vítězů z pouhých 745 startujících potomků, kteří již dohromady vydělali přes 75 miliónů dolarů.    

Nepřehlédněte: Vítěz Arcu Sottsass ukončil dostihovou kariéru. Odchází do chovu do irského Coolmoru

V loňském roce se stal poprvé šampiónem amerických plemeníků a letos směřuje k obhájení titulu. To je i výsledkem početnějších ročníků - zatímco v letech 2010 - 2013 počet jeho pojmenovaných hříbat nepřesáhl hranici 42, od roku 2014 naopak neklesl pod hranici o 100 vyšší, přesněji pod 143 pojmenovaných potomků. Z letošní připouštěcí sezóny zatím nejsou kompletní data k dispozici, v loňském roce po konečném součtu překonal původně ohlášenou dvojici coolmorských synů Scat Daddyho (Johannesburg) Justify a Mendelssohn (což je polobratr Into Mischief) s 252 partnerkami, když připustil 267 plnokrevných klisen.

Oznámeným poplatkem se Into Mischief zřejmě stane druhým nejdražším plemeníkem v USA. V letošním roce za vyšší poplatek připouštěl pouze War Front (Danzig), za jehož služby Claiborne Farm žádala 250 tisíc dolarů. Dalšími v pořadí podle ceny byli Medaglia d'Oro (El Prado), Quality Road (Elusive City) a Tapit (Pulpit), kteří připouštěli shodně za 200 tisíc. Into Mischiefovi se daří i na dražbách - v letošním roce žádný jiný americký plemeník neměl tolik miliónových ročků jako on. Navíc by se nemusel ztratit ani jako otec plemeníků. Jeho první syn Goldencents, dvojnásobný vítěz Breeders' Cup Dirt Mile (Gr.1), se v loňském roce stal šampiónem plemeníků se dvěma ročníky na dráze. (miv)    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net