fulbright 1396/Komerční prezentace/ Zatímco čeští chovatelé se letos nemohou těšit na žádnou novou posilu v nabídce domácích plemeníků, v Polsku je to jiné. Tam letos přivítají několik nových hřebců včetně výborného anglického mílaře, Danehillova vnuka FULBRIGHTA (Exceed And Excel),  jehož služby nabízí Stadnina koni Moszna i českým chovatelům.

 
Fulbright, kterého Moszna získala z irské základny chovu šejka Mohammeda hřebčína Kildangan, má za sebou úspěšnou dostihovou kariéru. Od dvou do pěti let absolvoval 30 startů, 9x zvítězil, získal 2 druhá a 6 třetích míst a vydělal 372.548 liber. Co je pro plemeníka důležité - skvělou formu ukázala již jako dvouletý. Po třetím místě při debutu lehce o 4 délky vyhrál maiden na 1000 metrů a následně se nezalekl ani silné konkurence v Epsomu při derby mítinku, při němž o 1 1/4 délky vyhrál jeden z prvních blacktype dostihů pro dvouleté Woodcote Stakes (L). Mezi poraženými skončil mj. i pozdější vítěz německých 2000 Guineas Caspar Netcher

fulbright2Trenér Mark Johnston jej nijak nešetřil. Ve dvou letech mu naplánoval 8 startů, ve třech dokonce 12. Fulbrighta to ale nezlomilo, naopak. Právě v klasickém věku dosáhl svých největších úspěchů včetně vítězství v Dubai Challenge Stakes (Gr.2, 1400 m) v Newmarketu, John Fortune Stakes (L, 1600 m) v Sandownu či dvou triumfů ve velkých a bohatě dotovaných Heritage handicapech.

Hned v lednu následujícího roku se Fulbright přesunul do Dubaje k Mahmoodovi Al Zarooni a pod jeho přípravou už 10. ledna absolvoval první dubajský start a také svou premiréu na all-weatheru. V Gr.2 Al Maktoum Challenge si vedl výborně a skončil třetí, byť se o tuto příčku musel v mrtvém doběhu rozdělit s Ruthland Boyem. Do konce března ještě v Dubaji vyběhl 3x, získal druhé místo ve Firebreak Stakes (Gr.3) a třetí v Zabeel Mile (Gr.2). Du Dubaje se vrátil i následující rok, vyhrál tam velký handicap a v jedné z grupových zkoušek porazil i současného českého plemeníka Dux Scholara.

V roce 2016 odešel do chovu na Kildangan Stud s poplatkem 4.000 €. Loni měl na dráze první tříleté, ale vzhledem k vysoké konkurenci kvalitních plemeníků šejka Mohammeda nedostal velkou příležitost a na dráze se předvedl jen omezený počet potomků. Z nich si nejlépe vedl čtyřnásobný vítěz Richard R H B.

Profil Fulbrighta v Katalogu plemeníků

Do středoevropského chovu přináší Fulbright mimořádně úspěšnou krev. Jeho otec Exceed And Excel je nejúspěšnějším synem Danehilla (Danzig) podle počtu blacktype vítězů. Šampión australských sprinterů, který vyhrál 7 dostihů na tratích do 1400 metrů včetně Newmarket Handicapu (Gr.1), donedávna pravidelně pendloval mezi australským a evropským chovem a na obou polokoulích slavil a slaví velké úspěchy. V Austrálii dokonce získal titul šampóna plemeníků a již 179 jeho potomků vyhrálo blacktype dostih. Tímto údajem patří do desítky nejúspěšnějších plemeníků historie. Není třeba zdůrazňovat, že vůbec nejúspěšnějším otcem blacktype vítězů v historii je Exceed and Excelův otec a Fulbrightův děd Danehill.

Exceed and Excel dal už několik úspěšných plemeníků, zatím asi nejslavnějším z nich je Helmet, jehož syn Thunder Snow je jediným dvojnásobným vítězem Dubai Wold Cupu (Gr.1), do nedávna nejbohatšího dostihu na světě. V Česku však je výrazně známější mílař Excelebration, otec šampióna dvouletých hřebců a vítěze Velké jarní ceny Sagara.
fulbright 1395
Kvalitu najdeme i na mateřské straně rodokmenu. Matka Lindfield Belle vyhrála jako dvouletá a v chovu dala 12 startujících potomků, z nichž 9 zvítězilo. Tři se dokonce prosadili v blacktype dostizích - vedle Fulbrighta také francouzský Gr.3 vítěz Domingues (Danetime) a též osminásobný vítěz, který vyhrál dva listed dostihy a umístil se v řadě grupových a listed zkoušek Baltic King (Danetime).

Mateřským otcem Fulbrighta je Sadler's Wellsův pravý bratr Fairy King (Northern Dancer), který se navzdory faktu, že absolvoval jen jediný start při kterém se zranil, stal velmi úspěšným plemeníkem a získal i titul šampióna otců dvouletých.  

Pro polský je tak Fulbright, hřebec vysoké dostihové třídy a moderního kvalitního rodokmenu oplývajícího tolik potřebnou rychlostí, velmi žádaným zpestřením nabídky. Moszna neleží daleko od českých hranic a rádi jeho služby nabídneme i českým či slovenským chovatelům.

Moszna2Kontakt:

Stadnina Koni Moszna Sp. z o.o.
UL. WIEJSKA 30, 47-370 ZIELINA
Telefon: +48691607860 (česky/polsky)
+48602222014 (anglicky/polsky)
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
 

Připouštěcí poplatek: 1.500 €
Pro vítězky dostihů II.kategorie a vyšší nabízíme individuální slevy

     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking