Devátý říjen 2023 bude možná jednou veden jako datum definitivního konce Hřebčína Napajedla. Ten den byla podle Věstníku ČT prodána poslední chovná klisna, kterou majitel hřebčína společnost Sygnum s.r.o. vlastnil - dvanáctiletá hnědka Dally Hit (Ad Valorem),  jež v tamním chovu působila od skončení své bohaté dostihové kariéry v říjnu 2017. Prodej udělal tečku za, doufejme že jen prozatimním, fungováním hřebčína, který v dobách největšího rozkvětu měl přes 100 chovných klisen a po celou dobu své existence hrál klíčovou roli v tuzemském chovu anglického plnokrevníka.

 
Novým majitelem klisny, která na dráze získala 12 vítězství včetně 4 jedničkových a v roce 2016 obdržela titul Koně roku, se stala německá společnost Westminster Stud Gmbh z Schönefeldu, odnož i v Česku působící stáje Westminster Race Horses.

Nepřehlédněte jiný článek: Dostihové sázky vykázaly opět růst, ten však výrazně zpomalil

Dally Hit dosud přivedla na svět pět hříbat. Její nejstarší potomek, čtyřletá Dally Top (Stormy Jail), má sice na svém kontě jediné vítězství dosažené letos ve čtyřkových proutěnkách ve Slušovicích, loni však patřila ke špičce  ročníku, což demonstrovala mj. druhými místy v Jarní ceně klisen (L), Ceně Nory Jeane (I.k.) či Ceně Whisky (I.k.) nebo čtvrtým místem ve Slovenském Oaks (L).

Podstatně hůř si na dráze vedl druhý její potomek Dangerous (Egerton), který z 11 startů vytěžil jedno čtvrté místo v dostihu V. kategorie. O další hříbě po Pouvoir Absolu Dally Hit přišla, loni se jí narodil hřebec Dragons Blood (Wireless), který byl jako odstávče privátně prodán do Německa. Před měsícem byl nabídnut k prodeji na mixed dražbě společnosti BBAG v Baden-Badenu, kde jej za 20.000 € získal zpět jeho majitel. Posledním napajedelským potomkem Dally Hit je letos 1. dubna narozená ryzka po Pouvoir Absolu, pojmenovaná Dally Star

Miloslav Vlček
foto Hřebčín Napajedla    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net