foal nidara 21Již jedenáctiletá odchovankyně Jiřího Trávníčka NIDARA (Kallisto), která před osmi lety vyhrála klasickou Jarní cenu klisen (L) i hlavní Oaks trial Cenu Wago (I.k.), přivedla v úterý večer na svět dalšího potomka - klisničku ryzku. Jejím otcem je, stejně jako u předchozích dvou potomků, ascotský vítěz Wallace (Royal Academy).


Klasická vítězka Nidara působí v chovu od roku 2015. V majetku D. Habicha dala dcera vítězky Ceny ČSCHPMDK (NL) Nany d' Anjou (Nashamaa) tři potomky. První z nich Nidarka (Age of Jape) se na dráze neukázala, o rok mladší čtyřletá Na konci duhy (Zazou) už v péči Jiřího Brože získala 4 umístění a trenér očekává, že letos se jí povede výrazně lépe. Tříletá Na Josefa (Shamalgan) získala loni jako dvouletá loni tři umístění ze čtyř startů, po nichž finišovala sedmá v Ceně zimní královny (L) a letos je hlášená do Oaks.

Poté Nidara přešla do chovu Karla Rybára, ve kterém dala i s nejnovějším přírůstkem tři potomky, všechny po Wallace. První potomek ze zdejšího chovu ryzák Niwall je v tréninku Jiřího Michala v Lysé nad Labem. Loni se jí narodila klisna Niwada. (miv)    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking