Four wheel driveJeště před pár desítkami let byli japoští chovatelé jedněmi z největších nákupčích plemeníků na světě. Nástup Sunday Silence a jeho synů japonský nákupní apetit významně snížil respektive jej přesměroval k elitním klisnám. Odchod Deep Impacta ale i silné zastoupení Sunday Silencovy krve v tamním mateřském stádu však nyní japonské chovatele nutí hledat nové zajímavé hřebce.


Nejnovější japonskou posilou je předloňský vítěz Breeders' Cup Juvenile Turf Sprint (Gr.2) Four Wheel Drive, který bude prvním synem trojkorunového vítěze American Pharoah (Pioneerof the Nile) v tamním chovu. Ve dvou letech neporažený hnědák vítězně debutoval v blacktype Rosie's Stakes, ve druhém startu získal první graded triumf a sezónu korunoval triumfem při Breeders' Cupu, kde 5 furlongů zaběhl za 0:55,66. Ve třech letech absolvoval jediný neúspěšný start, čímž jeho kariéra skončila. 

Hřebec, který jako roček stál 525 tisíc dolarů, je synem stakes vítězky Funfair, dcery nejlepšího mimojaponského plemeníka z linie Halo (Hail To Reason), otce sedmi breederscupových vítězů More Than Ready (Southern Halo). Jeho přítomnost v rodokmenu skvělého sprintera jistě hrála při výběru roli - mohl by být dobrou cestou k úspěšnému navázání na krev Sunday Silence (Halo). (miv)


      Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net