Ve věku 15 let předčasně na srdeční slabost uhynul plemeník Champs Elysees (Danehill), trojnásobný Gr.1 vítěz a pro nás především otec vítěze Českého derby 2016 Gontchara či premianta loňské Velké červnové ceny Saula


Pravý bratr excelentního plemeníka Dansili (Danehill) zvítězil  mj. v Northern Dancer Breeders' Cup Turf Stakes (Gr.1), Hollywood Turf Cup Stakes (Gr.1) či Canadian International takes (Gr.1), dostizích na trati 2400 metrů. Po skončení úspěšné dostihové kariéry byl zařazen do chovu Juddmonte Farm po bok Dansiliho, ale jeho výsledky nedosahovaly takových výšin jako v případě bratra sprintera a před dvěma lety jej zakoupil Coolmore.

Ten jej plánoval využívat v překážkovém chovu, ale poté, co jeho dcera Billesdon Brook vyhrála letos v květnu 1000 Guineas (Gr.1) a Harlem dominoval Australian Cupu (Gr.1) jej prezentuje jako plemeníka pro rovinový chov. Champs Elysees dal dosud 22 blacktype vítězů, vedle zmíněné letos úspěšné dvojice triumfoval v Gr.1 dostihu ještě Trip to Paris, vítěz Ascot Gold Cupu 2015. (miv)

     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net