foal galantery23Tronásobný klasický vítěz loňské sezóny a premiant Slovenského derby Gasparini (Eagle Top) se v noci dočkal dalšího sourozence. V Hřebčíně Střelice, kam odjela na připuštění ke Gaspariniho otci Eagle Topovi (Pivotal) přivedla jeho matka Galantery (Tobougg) v neděli ve 2 hodiny ráno hřebečka po Move Your Vision.

 
Na Slovensku působící Move Your Vision (Galileo), vítěz tamní Velké jarní ceny a druhý z Českého derby 2012, je již trojnásobným šampiónem plemeníků. V roce 2019 získal titul šampióna otců dvouletých na Slovensku, o rok později se stal celkovým šampiónem plemeníků v Maďarsku a o rok později stejný titul získal i na Slovensku. Jeho dosud nejúspěšnějším potomkem je vítěz maďarského derby Shy Boy.

V chovu Petra Karlíka působící Galantery, vítězka ve dvou letech, je matkou tří startujících potomků, jimž se všem podařilo zvítězit. V tréninku jsou další dva její zatím nestartovavší potomci - tříletá Garmona (Egerton) a dvouletá Gordana (Pouvoir Absolu), které obě, stejně jako šampióna Gaspariniho, připravuje Jan Demele. (miv)      Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net