Mozu AscotNejen francouzští chovatelé se budou od nadcházející připouštěcí sezóny moci těšit na prvního Frankelova (Galileo) syna v domácím chovu. Prvního syna ve čtrnácti startech neporaženého šampióna přivítají i chovatelé v Japonsku. Bude jím šestiletý ryzák MOZU ASCOT, vítěz dvou Gr.1 dostihů.

 
V USA narozený Mozu Ascot absolvoval během 4 sezón 26 startů, z nichž 7 proměnil ve vítězství a 6x skončil druhý, přičemž vydělal 435,714.000 jenů. Když v červnu 2018 uspěl v Yasuda Kinen (Gr.1) byl teprve třetím Frankelovým potomkem, který dostih nejvyšší kategorie vyhrál a jeho únorový triumf ve February Stakes (Gr.1) znamenal první Gr.1 vítězství Frankelova syna na písku.

Mozu Ascot, neprodaný na Keeneland September Yearling Sale za 275 tisíc dolarů, bude připouštět na Arrow Stud mj. vedle California Chrome (Lucky Pulpit), kde by měl těžit z velké popularity svého otce u japonských chovatelů. V zemi vycházejího slunce už má Frankel 23 vítězů včetně klisny Soul Stirring, jejíž triumf v Yushun Himba (japonské Oaks) bylo historicky prvním Gr.1 úspěchem Frankelova potomka.   Mozu Ascot ale nebude jediným zástupcem Frankelovy krve v tamním chovu. Po devíti sezónách na americké Lane's End Farm se pro příští sezónu stěhije na Shizunai Stallion Station i Frankelův pravý bratr Noble Mission. Hřebec, který stejně jako jeho slavnější bratr vyhrál ceněné Champion Stakes (Gr.1), dal zatím jen dva blacktype vítěze, nicméně jedním z nich je vítěz Travers Stakes (Gr.1) a druhý z Kentucky Derby (Gr.1) Code of Honor. (miv)    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net