Dubawi (Dubai Millennium) přišel o výsadní postavení nejdražšího plemeníka na světě. Poté, co dnes publikovala připouštěcí poplatky svých hřebců anglická část Juddmonte Farm, se k šejkovu premiantovi připojí i již nyní jistý šampión ostrovních i evropských plemeníků letošní sezóny Frankel (Galileo).

 
Ve 14 startech neporažený hřebec, za jehož služby letos chovatelé platili 275.000 liber, bude příští rok stát stejně jako Dubawi - 350 tisíc liber. Frankel má za sebou skvělou sezónu, v níž jeho syn Chaldean vyhrál 2000 Guineas, dcera Soul Sister uspěla v Oaks, Mostahdaf přidal vítězství v Prince of Wales's Stakes či Juddmonte International a o víkendu Inspiral triumfovala v Breeders' Cup Filly & Mare Turf. Patnáctiletý plemeník je již otcem 134 blacktype vítězů, z nichž 33 uspělo v Gr.1 dostizích. V roce 2021 sesadil po jedenácti letech nepřetržité vlády z trůnu svého otce Galilea (Sadler's Wells), loni skončil v anglicko-irském šampionátu druhý za Dubawim, letos obhajuje předloňské vítězství s obrovským náskokem.

Nepřehlédněte:  Dva ostrovní Derby vítězové, Frankelovi synové Adayar a Westover, odcházejí do Japonska

Druhým nejdražším plemeníkem týmu Juddmonte je Kingman (invincible Spirit), jehož poplatek zůstává stejný jako letos - 125 tisíc liber. Nováčkem týmu juddmontských plemeníků je výše zmíněný Chaldean, jehož kariéru vedle klasického vítězství zdobí i triumf v nejvýznamnějším dostihu dvouletých Dewhurst Stakes (Gr.1). V chovu bude startovat s cenovkou 25.000 Ł.

Prověřený třiadvacetiletý Oasis Dream (Green Desert) bude v roce 2024 připouštět za 15.000 Ł, což ej o 5 tisíc liber méně než letos a o stejnou částku klesla i cenovka hřebce Bated Breath (Dansili), který bude stát 10.000 Ł.

Miloslav Vlček    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net