Nejžádanější plemeník letošní připouštěcí sezóny ryzák EAGLE TOP (Pivotal) se dnes dočká dalšího startujícího potomka. Na startovní listině Sky Sports Racing HD Virgin 535 Fillies' Novice Stakes (Class 5) na 1400 metrů o 3.429 liber vítězi figuruje jeho dcera Where's Steph.

Svěřenkyně trenéra Michaela Easterbyho, která je společně s dvěma dalšími předběžně nabízená jako největší outsiderka v kurzu 100:1, byla nabídnuta na podzimní dražbě společnosti Goffs UK, ale odešla neprodána po nejvyšší nabídce 7.000 liber. Klisna je dcerou klisny Piece of Magic (Alflora), která vyhrála dva dostihy point-to-point a jednou se umístila v dostihu přes proutěné překážky. V chovu si ale vede solidněji, její syn Where's Jeff (Haafhd) vyhrál 5 rovinových dostihů a vydělal 54 tisíc liber.

Where's Steph bude teprve druhým potomkem střelického Eagle Topa, který se v Anglii představí. Prvním byla klisna Paige's Raptor, která vyběhla 3x, po čtvrtém místě v debutu v dostihu pěti koní obsadila v následujících dvou startech vždy poslední místa se ztrátou na zbytek pole.

Výrazně lépe si v Itálii vede jeho dcera Eagle Dancer, která po čtvrtém místě v debutu obsadila na konci srpna druhé místo v Premio Carosello na 1500 metrů o 12.100 € (viz záznam níže). Eagle Dancer byla před rokem jako první potomek Eagle Topa prodána na veřejné dražbě, na Goffs UK September Sale, nicméně její cena dosáhla jen nejnižší možné prodejní hodnoty 800 liber.

Eagle Top během úvodní sezóny v anglickém chovu připustil 23 klisen, z nichž se mu narodilo a dostihému věku dorostlo 17 potomků. (miv)